20 Eylül 2011 Salı

Yeni Sezon Temizliği

İşlerden kısıtlı bir vakit bulduğum için son iki günü evimi bir düzene sokmaya, kullanmadığım ne varsa atmaya, evdeki tonlarca yazı ve kağıttan gereksizleri ayıklamaya ayırdım. Heralde iyi bir girişimde bulunmuşum ki, kumbaramdaki bozuklukları tamamlatınca 122 lira çıktı içinden! Tam bir teşvik ödülü ama şimdiden faturalara gitti hepsi. Yapacak bir şey yok.

Her neyse yaklaşık 10 yıldır yaza yaza bitiremediğim onlarca projeyle tekrar karşılaşmak, eski sevgililerden mektuplar bulmak, eski şarkı sözleri ve öykülere göz gezdirmek keyifli oldu. Birkaç iğrenç senaryo ve şarkı yazmışım ama onlarla bir iki sene önce tekrar karşılaşmıştık, hazırlıklıydım yani. İşin komiği şimdi piyasada olan ve eleştirdiğim birçok "ham" sitkoma ve rock şarkısına benziyor bu yazdıklarım. Çok şükür o zamanlar (istemekten öldüğüm gibi) piyasaya girme şansım olmamış. Olgunlaştığımı görmek iyi bir şey.

Bir de o zamanlar gittiğim bir felsefe derneğinin ödeviydi yanlış hatırlamıyorsam, 2008'in yılbaşı olsa gerek, geçtiğimiz sene başardıklarımı ve önümdeki sene içinde başarmak istediklerimi yazmışım. Sonunda da bir not var:

"Fatih, sana mutlu olduğun, sağlıklı olduğun, bütüne faydalı olduğun, ayrımcılığa ve alışkanlıklarına teslim olmadığın, iyi niyetler ekip, mükemmel tepkiler biçtiğin bir yıl diliyorum. Kendini ve parçası olduğun bütünü sev."

Vay vay vayyy! Boktan şarkılar yazıyormuşum ama kendime dilek dilemek konusunda da aşmışım gördüğünüz üzere! Hepsini ve daha fazlasını önümüzdeki bu yeni sezon için kendime ve okuyanlarıma dilerim.

Hepinizi öpenzi.

Hiç yorum yok: