28 Ağustos 2010 Cumartesi

Hayır Demeyecektiyseniz Artık Diyeceksiniz

İbrahim Tatlıses, "evet" diyeceğini açıklamış zira.

Açıklaması da özellikle "aksine ikna edici":

"Sayın Kılıçdaroğlu, siz "Sayın Başbakan" diyin ki, o da size "Sayın Ana muhalefet partisi lideri Sayın Kılıçdaroğlu" desin... Böyle bir üslubun size puan kazandıracağını zannediyorsanız, bence yanılıyorsunuz. Bence yanlış... Sayın Kılıçdaroğlu, "135'nci maddeyi çıkarın evet" diyelim diyor. O kadar çok kanun içinden bir tek maddeye mi takıldınız?.. Bir tek madde için mi insanları galeyena getiriyoruz?.. Demek ki öbürleri için siz de "evet"siniz. İnanın ben bir sosyal demokrat olarak artık çürümüş tahtalar içindeki tüm paslanmış çiviler değişmeli diye düşünüyorum. Teknoloji değişti, hayat değişti, ama Türkiye Cumhuriyeti hala aynı kanunlarla yürüyor. Tahtaları yenileyelim, çivileri değiştirelim, yeni anayasaya "EVET" diyelim... Dış ülkeler de bize "bunların tahtası da çürümüş, çivisi de çürümüş" demesinler... Yani "tahtası eksik" demesinler!.."

Sana soranda kabahat tabii, "tahtası eksik"in o dediklerinle ne alakası var? Dış ülkeler dediklerin bayılıyor bizi güçsüz görmeye onlara yamanacağız diye anayasayı mı değiştirelim? Değiştirelim de onların kuklaları bizi daha rahat kukla etsin.

Bu "demokratik oluyoruz" imajına büründürülen değişiklikler iktidar partisinin fethetmediği tek kalenin duvarlarını yıkan maddeler içermektedir canlar. Kendime zor yeten bilgimle kimseye nutuk atmak istemem ama işin özü budur.

Niyeti belli insanlara, bu ülke için ne istediğini kendi ağzıyla söylemiş insanlara, şimdi başka sözler verip, bugüne kadar 50 defa söz bozmuş insanlara Avrupa'nın gözbebeği ülkenizi teslim etmek istiyorsanız, bir daha düşünün lütfen.

Bu insanların demokrasiye doğru "değişimi" Mahsun Kırmızıgül'ün entel oluşuna benzemez, bir anda tiranlık olur tepenize. Anayasa geçmezse "Süper Güç"ün iktidarımıza desteği de silinip gidecek muhtemelen, hakikaten hayırlı bir şey gerçekleşmiş olacak. O zaman geldiğinde anayasayı da artniyetsiz insanlar önderliğinde güzelleştiririz.

Hiç yorum yok: