26 Ağustos 2010 Perşembe

Bugün İki Film İzledim

İlkinin ismi "How To Lose Your Friends & Alienate People".Başroldeki Simon Pegg'e rağmen hiç şaşırtıcı olmayan bir komedi anlayışına, sevilen bir kitaptan uyarlanmış olmasına rağmen hiç ilginç olmayan bir akışa sahip. Eleştirmenler pek bayılmamış, belki gelenekselci Amerikan sinema yazarları sevmemiştir, öyle bi filmdir diye düşünmüştüm ama film düşkünü kimsenin sevebileceği pek bir şey içermiyor.

İkincisinin ismi "The Men Who Stare At Goats".


Bu da bir kitap uyarlaması. Bunu yazan da İngiliz sayılır. Galler'den gelme. Gerçi film ve kitabın farklılıkları bol. Filme bakınca eğlenceli olduğu su götürmez. Fıstık gibi bir konusu var bi kere, Amerikan ordusunun New Age yönelimlerle kendini geliştirme çabasını anlatıyor. Zihin kontrolü, psişik güçler ve benzeri gibi. Filmin başında dediği üzere gördüklerimizin sandığımızdan fazlası gerçekmiş. Buna inanmak zor ama cümle de onu demek istiyor zaten. Öykünün büyüsünü biraz bozan bir son karesi var. Her şeye rağmen bütün filme sinen ironi için izlenebilir, zira filmdeki "yeni dünya askerleri" kendilerine Jedi diyorlar ve filmin başrol oyuncularundan biri Ewan McGregor.

Geçenlerde indirimli olduğunu görüp "Savage Grace" ve "Pink Floyd The Wall" DVD'lerini aldım. Siz de isterseniz alabilirsiniz. Benden değil, dükkandan. Haberiniz olsun.

Hiç yorum yok: