16 Şubat 2010 Salı

Recep İvedik 3, Rekor Açılış Yaptı.Şahan Gökbakar'ın seyirciler tarafından el üstünde tutulan, kış aylarının sabit serisi "Recep İvedik"in üçüncü filmi ilk üç gününde rekor kırarak salonları doldurdu. 1.153.071 seyirci çeken filmin hasılatı ise 10.492.946 TL. Yapımcısı Faruk Aksoy'un geleneksel eleştirmenlere saldırı demeçleriyle gazetelerde kendine yer bulan filmi henüz izlemedim ama fragmanı umut verici gözüküyor. Serinin ilk filmine gülen ve ticari komedi filmi olarak kabul edilebilir bulanlar arasındaydım. İkinci filmde ise seviye tam anlamıyla yerde idi ve Gökbakar'ın film dışında tavırları da iyice "ne oldum delisi" sinyalleri veriyordu.

Fragmanından konuşursak üçüncü film ikincisinden sonra bir gelişme gibi gözüküyor. Gerçi bu video, filmin konusu hakkında en ufak fikir vermeyen bir komik sahneler derlemesi olsa da daha eğlenceli bir komedi anlayışı var gibi. Yardımcı roldeki kız, itici ve yeteneksiz babaanneden iyidir en azından.

Dip Not: Bu arada her filmin afişinde Recep serinin kaçıncısı olduğunu eliyle gösteriyor ya, hatalı göstermesi kaçıncı filmde akıllarına gelir acep. 4. film afişinde eliyle 5 yapsa gomik olur bence.

Hiç yorum yok: