5 Ekim 2009 Pazartesi

Türkiye Top 5


Yerli Liste


1) LİMON ÇİÇEKLERİ - MUSTAFA CECELİ

2) LA FONTAINE - MURAT DALKILIÇ

3) BENİ BENİMLE BIRAK - MANGA

4) GİT BEDENİM BURALARDAN - YUSUF GÜNEY

5) BU BÖYLE - SERTAB ERENER


Avrupa Liste


1) SEXY CHICK - DAVID GUETTA EE. AKON

2) I GOTTA FEELING - BLACK EYED PEAS

3) CELEBRATION - MADONNA

4) WHEN LOVE TAKES OVER - DAVID GUETTA EE. KELLY ROWLAND

5) SHE WOLF - SHAKIRA


İngiltere Liste


1) BOYS AND GIRLS - PIXIE LOTT

2) BREAK YOUR HEART - TAIO CRUZ

3) HAVEN'T MET YOU YET - MICHAEL BUBLE 

4) I GOTTA FEELING - BLACK EYED PEAS 

5) MILLION DOLLAR BILL - WHITNEY HOUSTON


Amerika Liste


1) YOU BELONG WITH ME - TAYLOR SWIFT

2) I GOTTA FEELING - BLACK EYED PEAS

3) DOWN - JAY SEAN EE. LIL WAYNE

4) USE SOMEBODY - KINGS OF LEON

5) OBSESSED - MARIAH CAREY


Madonna bütün listelerden kayboldu. "Celebration" klibindeki iğrenç aranjeyle olacağı buydu zaten. Umarım albüm satar da bu dönem tamamen bir başarısızlık olmaz. Amerika'da ilk hafta satışları 60-70 bin civarında olunca biraz promosyon yapmaya başladı. David Letterman'a konuk olduğu şova bayıldım ancak Lady Gaga'yla yaptıkları Satuday Night Live skeçi beni pek eğlendirmedi. Sadece Madonna'nın Gaga'ya "What the hell is a disco stick?" diye bağırması çok komikti.
Avrupa listesinde Robbie yerini Shakira'ya bırakmış. Bu ikili "Tripping"in çıktığı sene MTV EMA ödüllerinde en iyi erkek ve bayan pop şarkıcısı ödüllerini almıştı. Bu sene de yine beraber adaylar. Eğlenceli bir tesadüf olmuş.


Michael Buble İngiltere listesinde 3 numaraya yükselerek sevindirdi. Yerli listede ise Mustafa Ceceli yine zirvede. İlk 5'e yeni giriş yapan Yusuf Güney olmuş. Şarkısı "Git Yüreğim Buralardan"ın nakaratının "Bu Ne Biçim Hayat" şarkısına birebir benzediğini yazmak istiyordum ne zamandır, şimdiye kısmetmiş. Bir de tabi klibinin çekilmiş bütün Rafet El Roman kliplerine benzemesi durumu var. Bu klipleri birbirinden ayırt etmek zorken videodaki tek bir sahne ilgimi çekti. Hemşerim olan Güney'in sevgilisinin bacaklarını örttüğü sahne çok eğlendirdi beni. Bir Trabzonlu olarak takıntılarımızı her yerde görmekten gurur duyuyorum. İlahi Yusuf... 

Hiç yorum yok: