10 Ağustos 2009 Pazartesi

Türkiye Top 5Yerli Liste


1) BU BÖYLE - SERTAB ERENER

2) İKİ MELEK - BENGÜ

3) SALLA - ATİYE

4) YAK GEL - FUNDA ARAR

5) RÜTBENİ BİLECEKSİN - KENAN DOĞULU


Yabancı Liste


1) WHEN LOVE TAKES OVER - DAVID GUETTA EE. KELLY ROWLAND

2) HUSH HUSH - PUSSYCAT DOLLS

3) I GOTTA FEELING - BLACK EYED PEAS

4) LE DRAGUEUR - INGRID

5) I KNOW YOU WANT ME - PITBULL


Yerli Rock


1) HAYDİ GEL İÇELİM - YÜKSEK SADAKAT

2) DÜNYANIN SONUNA DOĞMUŞUM - MANGA

3) BENİ BENİMLE BIRAK - MANGA

4) NE GÜZEL GÜLDÜN - PİNHANİ

5) DİBİNE KADAR - DUMAN


Artık şüphem kalmadı, bu site ve 3 numaranın bir bağı var. Geçtiğimiz seneden beri desteklediğim parçalar öyle ya da böyle o sıraya gelip oturuyorlar Deli Oğlan, Herkes Evine ve Aynen Öyle'den sonra Atiye'den Salla, bu hafta ilk üçe girmeyi başardı. Salla da diğerleri gibi daha yükselemezse bu mistik bağ iyice belli etmiş olacak kendini.


Hadise konusundaki iddiamı kaybettim. Halay ve gurbetçi şarkıları kırması "Evlenmeliyiz" ilk 10'a girmeyi başardı bu hafta. Gerçi 8 numarada ve bunu bile hak etmezken daha da yükselmesi saçma olur ama olsun. Emir'in Ben Sen Olamam'ı bile ilk 5'e girmişken söylenecek söz kalmıyor.


Demet Akalın, Toz Pembe ile zirveden ta 7 numaraya düşmüş. Murat Dalkılıç'ın dinlemesi suçlu bir zevk veren şarkısı La Fontaine ise 20 numaradan 12'ye yükselmiş. Yine de en hızlı yükseliş bu değil. Mustafa Sandal'ın diyet bisküvi kadar tatsız tuzsuz şarkısı Ateş Et Ve Unut 40 numaradan 19'a zıplıyor bu hafta.


Yabancı listede Beyonce'nin Sweet Dreams ile 8 numaraya, Kanye West'in Amazing ile 11 numaraya yükselişi dikkatimi çekti. Amazing'in single kapağı Kanye'ye yeniden hayran bıraktırıyor.


Rock listesine de gizemli şekilde bulaştığımı düşünmek istiyorum. Duman'dan Dibine Kadar'ın ben dinlemeye başlar başlamaz ilk 5'e geri dönüşünü nasıl açıklayacağız başka. Ya da Manga'nın albümü için tam "Helal olsun" derken ilk üçe iki şarkılarının birden girişini? 7 numarada da ayrı bir olay var. 151 numaradan yükselip bu sıraya gelen Gece Yolcuları'nı (Dur Gitme) tebrik etmek lazım.


Herkese iyi dinlemeler.


Hiç yorum yok: