29 Ağustos 2009 Cumartesi

Ticari Göz: Yazın En İyi Slowları

1- Manga - Beni Benimle BırakAlbümü yeterince övdüm. Bu şarkı ticari olarak da bu listeye girecek kadar başarılı oldu. Son derece etkileyici, Manga'dan bekleneceği üzere aranjede bir sürü fuzuli ıvır zıvır var ama parça bunların önüne geçiyor. Hele ön vokalin "ruhum senden çok uzak" deyişi yok mu, tam 12'den vurmuş.
Resmi Liste Zirvesi: 10

2- Altan Çetin - MartılarBiri şu şarkıyı dilimden alırsa çok sevineceğim. Denerseniz göreceksiniz ki nakaratı bir kere söylemeye başlayınca bir daha susamıyorsunuz. Genelde başka yeteneklerden beslenen ve başka ne işe yaradığını bilemediğim ENBE Orkestrası'nın bu teklisi 90'ların pop şarkıları gibi açılıyor ve günler boyu dinleyebileceğiniz bir şarkı dinletiyor size. Çabuk bıkılması çok olası, kesinlikle bir "Kalp Kalbe Karşı", "Unutamam" ya da "İzmir Bilir Ya" olamaz ama karşıma çıkmayıp bir yıl unutunca o tekrar hatırladığım gün tekrar keyifle dinleyeceğimden eminim. Tekli cd'sini bu ay 2.5 liralık bir derginin yanında hediye ediyorlar. Satışlar pek iç açıcı değil heralde.

3- Sıla - İnşallahSıla, ilk çıkış parçasından bu yana sevdiğim tek şarkısını yaptı, o yüzden listeye almamak olmazdı. Kızın şarkı yazmaktaki tüm eksiklerinin (bence tesadüfen) gizli kaldığı parça özellikle basacağı yaranız varsa çok etkileyici olabiliyor. Klarnet gibi çok yakışan enstrümanlar da kullanılmış. Tek kötü tarafı bir üstteki parça gibi dile dolanması. Bir başlayınca akşama kadar "İnşallah" deme tehlikesi var, haberiniz olsun.
Resmi Liste Zirvesi: 2

Hiç yorum yok: