31 Ağustos 2009 Pazartesi

Gitmelik Konserler 1: Pet Shop Boys - Pandemonium Tour

Bu isimlerden biri müzik tarihindeki favorim diğeri ise gençler arasında beni en çok heyecanlandıranı. Pet Shop Boys ve Beyonce çıkardıkları son albümler için dünyayı turlamaya devam ediyor. İşte kaçacak fırsatınız varsa planları yapmak için yoksa da hayal edip evrene yollamak için turneler hakkında bilgiler ve tarihler.

Pandemonium Tour 2009

10 Haziran'da başladı, 21 Aralık'ta sona erecek. 65 konserlik seri Pet Shop'un son turnesi "Fundamental"ı düşününce iyice heyecan veriyor.

Set List

Heart (+ More Than A Dream)
Did You See Me Coming?
Pandemonium / Can You Forgive Her?
Love Comes Quickly
Love Etc.
Building A Wall
Go West
Two Divided By Zero
Why Don't We Live Together?
Always On My Mind
Closer To Heaven
Left To My Own Devices
King's Cross
The Way It Used To Be
Jealousy
Suburbia
All Over The World
Se A Vida E (That's The Way Life Is)
It's A Sin
Being Boring
West End GirlsHakikaten başka hangi isimin şarkı listesi bu kadar çekici olabilir ki? Şarkıların her biri ayrı güzel onun yanında hepsi son derece ilham verici işler. Konseri Es Devlin yönetiyor, koreografiyi Lynne Page yapıyor ve Stuart Price da canlı müziğe el atmış durumda. Chris Lowe'a göre turnede her akşam Cuma akşamı gibi hissettiriyormuş! Şovlar Rusya'da açıldı, ilk Avrupa ayağını bitirdi. Şu an 16 Amerika, 3 Kanada konseri için Yeni Dünya'da. Sonrasında büyük bir hayran kitlesi barındıran Güney Amerika'yı turlayıp Avrupa'ya geri dönüş yapacaklar. Organizatörlerimizin aklında bulunsun lütfen, adamlar ayağımızın dibine kadar geliyor ve Madonna kadar da para istemezler. İşte son Avrupa ayağı konserleri:

1 Aralık Bratislava, Slovakya
2 Aralık Viyana, Avusturya
3 Aralık Prag, Çek Cumhuriyeti
6 Aralık Rostock, Almanya
8 Aralık Kopenhag, Danimarka
9 Aralık Hamburg, Almanya
11 Aralık Madgeburg, Almanya
12 Aralık Münster, Almanya
14 Aralık Frankfurt, Almanya
17 Aralık Glasgow, İskoçya
18 Aralık Birmingham, İngiltere
20 Aralık Manchester, İngiltere
21 Aralık Londra, İngiltere

En çılgın hayallerimi kuruyorum da, 21 Aralık'ta Londra'da olurmuşum, onların 10 günlük tatil dönemini orada geçirirmişim, Noel'i kutlayıp, yılbaşını yapıp dönermişim. Resmen "The Holiday" filmi gibi olurdu. Sevgili kainat sesimi duyuyorsundur umarım.

2 yorum:

görkem dedi ki...

Setlist cidden harika.ama son albümleri çok iyi olmasına rağmen ilgi görmedi.ve bundan dolayı Amerika, Kanada ve Türkiye (olursa) konserleri fazla dolmaz diiye düşünüyorum

lecterhouse dedi ki...

amerika-kanada zaten iyi ve başarılı bi turne oluyor da türkiyede de bu konser kıtlığında eminim ilgi görürler. ben kendimi klonlayıp doldurabilirim alanı eğer mesele oysa :P yeterki gelsinler.