20 Temmuz 2009 Pazartesi

Türkiye Top 5Yerli Liste

1) BU BÖYLE – SERTAB ERENER
2) TOZ PEMBE – DEMET AKALIN
3) AH BE KARDEŞİM – YALIN
4) İNŞALLAH – SILA
5) RÜTBENİ BİLECEKSİN – KENAN DOĞULU

Yabancı Liste

1) WHEN LOVE TAKES OVER – DAVID GUETTA EE. KELLY ROWLAND
2) HUSH HUSH – THE PUSSYCAT DOLLS
3) I KNOW YOU WANT ME – PITBULL
4) LE DRAGUEUR – INGRID
5) FIRE BURNING – SEAN KINGSTON

Yerli Rock

1) DÜNYANIN SONUNA DOĞMUŞUM – MANGA
2) HAYDİ GEL İÇELİM – YÜKSEK SADAKAT
3) NE GÜZEL GÜLDÜN – PİNHANİ
4) ÇOBAN YILDIZI – TEOMAN
5) 5 KURUŞ YOK – GÖKÇE

Yerli listede yükselenler Bengü'den İki Melek (9), Atiye'den Salla (10) ve Nilüfer'den Bir Bilseydin (19). Murat Dalkılıç ise şimdiden hayran kitlesini edinmiş yeni şarkısı La Fontaine ile 33. sırada. Hadise'nin Evlenmeliyiz'i halen 38'den yukarı çıkamadı.Zirveyi gördüğünüz üzere Sertab ele geçirmiş. Bu Böyle şahane bir şarkı değil ama kendisine has bir çekiciliği olduğu doğru.

Bu hafta ilk defa dinlediğim Ajda - Serdar Ortaç işbirliği Resim hakkında fikirlerimi yakında yazacağım. Sezen, Nilüfer ve Ajda'nın son çalışmalarını peşpeşe değerlendirmeyi planlıyorum. Mevzubahis şarkı bu hafta 15 numaraya kadar gerilemiş. Rock listesinde ise göze çarpar bir değişiklik yok. Gelgelelim insanların Gökçe'nin 5 Kuruş Yok adlı şarkısını dinlemelerini halen garipsiyorum.

Yabancı listede göze çarpan ilk yükseliş Keri Hilson'un Kanye West ile işbirliği Knock You Down. Bir de listeye 11 numaradan esaslı bir giriş yapan Black Eyed Peas'den I Gotta Feeling dikkat çekiyor. İlk yirmiye iki şarkı sokan bir sürü isim var. Pitbull, Black Eyed Peas, Nicole Scherzinger ve Pink duble takılmışlar bu hafta listede. Herkese iyi dinlemeler.

Hiç yorum yok: