22 Haziran 2009 Pazartesi

Türkiye Top 5

Yerli Liste

1) GİDEN GÜNLERİM OLDU – GÜLBEN ERGEN
2) İNŞALLAH – SILA
3) TOZ PEMBE – DEMET AKALIN
4) AH BE KARDEŞİM – YALIN
5) ÖZLEDİM – MURAT BOZ

Yabancı Liste

1) I KNOW YOU WANT ME – PITBULL
2) LE DRAGUEUR – INGRID
3) BOOM BOOM POW – BLACK EYED PEAS
4) WHEN LOVE TAKES OVER – DAVID GUETTA EE. KELLY ROWLAND
5) WE MADE YOU – EMINEM

Yerli Rock

1) DÜNYANIN SONUNA DOĞMUŞUM – MANGA
2) HAYDİ GEL İÇELİM – YÜKSEK SADAKAT
3) ÇOBAN YILDIZI – TEOMAN
4) DİBİNE KADAR – DUMAN
5) 5 KURUŞ YOK – GÖKÇE

Epeydir ilk defa farklı listeler var bu hafta. Öncelikle albümünü şaşırtıcı derecede başarılı bulduğum Atiye’nin “Salla” şarkısına değinelim. Bu hafta 14 numaraya kadar yükselmiş. “Salla” ve Atiye’nin bir sonraki klip şarkısı “Dondurma” bu yaza damga vurmaya aday şarkılar. Aday dediğim, “bizim milletin müzik zevkine güvenilseydi kesindi” demek. Ancak biliyorsunuz benim bu liste değerlendirme yazılarında desteklediğim isimler üç numaraya tırmanıyor genelde. Öyle olursa Salla’nın da akıbeti belli oldu gibi. Yani desteğimi aldı benim.

Dikkat çeken diğer şarkılar arasında Sibel Tüzün’ün “Yediveren Gülü” şarkısına çılgınca benzeyen Meyra, Burak Kut düeti “Karar Bize Ait” (11. sıra) ve Kenan Doğulu’nun iki şarkısı birden, “Beyaz Yalan” (17. sıra) ve “Rütbeni Bileceksin”(20. sıra) var. Doğulu’nun bu iki parçası “albümün en güzel romantik şarkısı” ve “albümün en güzel şarkısı” sıfatlarına sahipler. Demek ki yeni albümün kıymeti biliniyor. İnşallah “Öp”ü de listelerde görürüz.

Rock listesinde Aylin Aslım’ın 13. sıradan giriş yapan parçası “Sen Mi?” ve Özge Fışkın’ın yükselişteki şarkısı “Kalbinden Vursun” dikkat çekiyor. Yabancı liste ise her zamanki gibi bilindik. İğrenç şarkı “I Know You Want Me” zirveyi geri alırken, Beyonce’den “Ego, 18 numarada karşımıza çıkıyor. Her single’ı burada ilk 20’ye girmişken turnesini de getirse keşke. Herkese iyi dinlemeler.

Hiç yorum yok: