2 Haziran 2009 Salı

Türkiye Top 5

Yerli Liste

1) GİDEN GÜNLERİM OLDU – GÜLBEN ERGEN
2) TOZ PEMBE – DEMET AKALIN
3) DÜNYANIN SONUNA DOĞMUŞUM – MANGA
4) ÖZLEDİM – MURAT BOZ
5) HAYROLA – HANDE YENER

Yabancı Liste

1) BOOM BOOM POW – BLACK EYED PEAS
2) CALLE OCHO – PITBULL
3) WE MADE YOU – EMINEM
4) JAI HO! (YOU ARE MY DESTINY) – A.R. RAHMAN EE. PUSSYCAT DOLLS
5) LOVE SEX MAGIC – CIARA EE. JUSTIN TIMBERLAKE

Yerli Rock

1) DÜNYANIN SONUNA DOĞMUŞUM – MANGA
2) HADİ GEL İÇELİM – YÜKSEK SADAKAT
3) ÇOBAN YILDIZI – TEOMAN
4) 4 GÜN ÖNCE – BATI YAKASI
5) NE GÜZEL GÜLDÜN – PİNHANİ

Son dönemin en sevmediğim şarkılarının başında gelen Calle Ocho (I Know You Want Me) sonunda iki numaraya kadar yükseldi. Barda bile çekilmiyorken radyoda nasıl katlanılıyor bilmiyorum ama çıkması gerekenden çok daha yüksek bir yer ikinci sıra. Son dönemin en sevdiğim şarkılarından Lily Allen’ın Not Fair’i ise 18 numaraya yükselip ilk 20’ye girmeyi başarmış. Bir numarada halen Black Eyed Peas’in garip ama çekici şarkısı Boom Boom Pow var.

Gülben Ergen nadir zirve yüzü gördüğü için iki haftadır bu koltuğa kurulmasını sağlayan BKM’nin Oğuzhan’ına teşekkürü borç bilmeli. Gerçi çocuğun şarkıdaki vokalleri felaket ama şarkının belli bir standart üzerinde olduğunu kabul ediyorum. Sinan Akçıl, Ferhat Göçer, Serdar Ortaç gibi tiplerin getirdiği çok da yüksek olmayan bir standardın.

Listenin en dikkat çekici numarasında Ajda Pekkan oturuyor. Türkiye’nin en eskimek bilmez kadını maalesef Türkiye’nin en susmak bilmez tekerlemecisiyle iş yaptı (Ortaç) ama ortaya çıkan şarkı (Resim) 8 numaradan giriş yaptı listeye. Bizim listede girişler düşüktür ve yükselişler yavaştır. Takip ediyorsanız fark edebilirsiniz bunu. İlklerin kadını Pekkan bu kurala göre oynamak zorunda değil elbet. Tebrik ediyorum.

Bir diğer hızlı ve öfkeli giriş Yalın’dan gelmiş. Tantanayla piyasaya sürülen albümünden “Ah Be Kardeşim” 12 numaradan giriş yapmış listeye. Birkaç şarkısı dışında pek Yalın hayranı sayılmam o yüzden dinlemek için acele etmedim. Evet müzik eleştirisi yapan bir site için oldukça tembel bir yaklaşım, kabul ediyorum. Göksel’in “Baksana Talihe” şarkısı ise 20. sırada. Herkese iyi dinlemeler.

Hiç yorum yok: