19 Mayıs 2009 Salı

Türkiye Box Office 08.05.2009 - 10.05.2009- Yakın zamanların en eğlenceli ilk üçü olmuş bu hafta. Uzay fantezisi Star Trek, ilki Speed gibi tek atımlık bir fikir olsa da saçma ama eğlenceli bir devam filmi olan Tetikçi 2 ve Wolverine iyi bir üçlü oluşturmuşlar. Amerikan sineması Türk filmlerinin kendi ülkelerindeki hakimiyetine daha fazla dayanamayıp ağır silahlarla geldi bu sefer.

- Maalesef o kadar az izleyici var ki bu ilk üç filmin çok da gurur duyması mümkün değil. Önceki haftanın 1 Mayıs tatili belli ki yaramıştı (Wolverine – 53 bin kişi) ancak onu takip eden bu haftada neredeyse ilk üçün toplamı önceki haftanın zirvesine eşit. Star Trek filmlerinin Türkiye’de hiçbir zaman büyük hitler (Heil Hitler :P ) olduğu söylenemez, yine de seriye getirilen yeni bakış açısı daha fazla izleyiciyi hak ediyor.

- Türk filmlerinin imaj işiyle biraz daha ilgilenmeleri gerekiyor. Filmden capture yapıp da afiş hazırlamak çok ucuza kaçmak oluyor. Sonra da kimse izlemiyor diye yakınılıyor etrafta. Kötü film bile çekici kılınırsa izlenir. İyi filmlerse kötü tanıtımla kaybolup gidebilir vizyonda.

- Herkese iyi seyirler. Geçtiğimiz haftasonunun listesini de açıklanınca yayınlayacağım. Muhtemel birinci Melekler ve Şeytanlar.

Hiç yorum yok: