10 Nisan 2009 Cuma

Hadise - Düm Tek Tek (Çıktı!)Hadise'nin olay şarkısı "Düm Tek Tek" sonunda ülkemizde resmi olarak yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde Belçika'da listelerde bir numaraya oturan ve orada da satışa sunulan single, Türkiye baskısında ufak çaplı bir "best of" ayarında hazırlanmış.

Düm Tek Tek: Eurovision 2009 şarkımızın son hali. Artık listelere girebileceği için (yayınlanmadan giremiyordu), video klip de yayınlanırsa zirveye çıkar, uzun süre de inmez. Önemli olan yarışmada zirvede olması tabi.

Deli Oğlan: Hadise'nin ilk Türkçe hiti. Daha geçen yaz herkes tarafından ezberlendi, sonbaharda çıkan albümde de yer alıyordu ama Düm Tek Tek kesmiyorsa, peşine de bunu dinleyin, iyice coşun.

Stir Me Up: Hadise'yi Türkiye'ye tanıtan parça. Bu aralar televizyonlarda dönen Yedigün reklamlarında da kullanıldığı için doğru bir tercih olmuş konulması. Belçika'da büyük bir liste başarısı gösteremedi bu şarkı ama gariptir, bir türlü eskimiyor.

Aşkkolik: Klipsizlikten güme gitti denilebilir heralde Aşkkolik için. Resmi yerli listede 17. sıraya kadar yükseldi ama televizyonlarda gözükmeyişi önünü kesti kısmen. Sözlerine pek bayılmam ama melodisi ve düzenlemesi oldukça eğlendirici.

A Good Kiss: Deli Oğlan'ın orijinali, 100 kat daha iyisi, Hadise'yi bana sevdiren şarkı, Avrupa'nın sevdiği Türk melodilerine kusursuz bir örnek. Bence 5 şarkının en arasında en sevilesi olanı bu. Klibindeki yüzde yüz star havası da yardımcı oluyor buna.Türkiye'de single satışı yok denecek kadar az olduğundan böyle bir EP yayınlanması iyi bir karar bence. Belçika'da yaşıyor iseniz, alttaki kapakla rastlayabilirsiniz müzik marketlerde.

3 yorum:

xylophon dedi ki...

herkes düm tek tek'i interneten yükledikten sonra albüm cikardi. lol

kim alicak albümü? ancak fanlar, yada yurtdisindaki yabancilar, yani sarkiyi yeni duyanlar belki...

ama sarki süper!! ve kendiside yani hadise cok tatli. insallah kazanir!!!

türkiye türkiye :-)

lecterhouse dedi ki...

bu albümün çıkışıyla beraber dijital satışlar da başladı ve düm tek tek 1.5 milyon yasal satış yaptı internet üzerinden. yani albümün fiziksel olarak çok satması mümkün ve beklendik bişi değil zaten (albümler satmıyor artık) ama dijital satış her şeyi gösteriyor.

korsan indirmeler de 8 milyon civarındaymış. madonna nın iyi zamanlarını hatırlatan rakamlar bunlar :)

xylophon dedi ki...

evet, ama ilk önce illegal paylasim sitelerde cikmisti hihi