8 Nisan 2009 Çarşamba

Bu Su Hiç Durmaz - Bülent OrtaçgilAynı sözden aynı bestelerden hem korkunç bir şarkı hem de bir başyapıt nasıl çıkar diyorsanız Ortaçgil'in bu mükemmel şarkısını açıp dinliyorsunuz, sonra da Gülben Ergen'in (elbette) sıcak bir kahve fincanına sarılarak gitar başında poz verdiği resmiyle süslenmiş yeni "akustik" albümünü alıyorsunuz ve ikinci parçayı dinliyorsunuz. Hani neredeyse başka şarkılar denecek kadar devasa bir uçurum, bir şarkı katli söz konusu.

Sevgili ateşli Gülben hayranları. Tanrıçanıza zamanında bir sebepten sempati duymuş ve onu dinlemiş biri olarak söylüyorum ki şarkıcılığı bırakması için kafi sebeptir bu yorumu. Boyundan büyük işlere kalkışmasaymış keşke. Bay Doğru'nun nesi vardı?

Rapidshare: Bülent Ortaçgil - Bu Su Hiç Durmaz

Z-share: Bülent Ortaçgil - Bu Su Hiç Durmaz

3 yorum:

riotonanemptystreet dedi ki...

ben aslında ortaçgil'e kızıyorum. nasıl o güzel şarkısını o kadının ağzından dinleyebiliyor? yıllarca o kadar idealist tutum sergile sonra git en özel şarkılarından birini sürekli sınıf atlama çabasında olan şirinlik(!) muskası eski bir porno oyuncusuna ver. eyvallah insanlar kendini geliştirebilir, hatta değişebilir. ama 'bu su hiç durmaz'ı söylemeye cüret etmek, bu kadar kolay mıdır ya? ha bi'de albüm kapak fotoğrafında koltukta bir gitar, elinde kahve ile görüyoruz. ha şimdi oldu işte, şimdi gerçekten entellektüellere hitap eden 'akustik' şarkılar söyleyip zuhal olcay mertebesine ulaştın gülbencim. yakında şimdilik sadece koltukta duran o gitarı eline alıp, indie-pop yapmandan korkuyorum. yok yok ama ben en çok ortaçgile kızıyorum. değirmenler'i ferhat göçer'e, pencere önü çiçeği'ni ebru gündeş'e verirse bu şen tablo tamamlanır kanımca.

lecterhouse dedi ki...

değirmenler ve ferhat göçer dedin beni kalbimden vurdun riotonanemptystreet! öyle bişi olursa fazıl say olasım tutar ülkeyi terkederim valla. değirmenler e hasta olduğum için, ferhat göçer ise beni hasta ettiği için. nolur bela anmayalım. bu trend böyle bitsin.

lecterhouse dedi ki...

gülben ve indie pop :) hehehe o da ayrı bi fantezi.