24 Şubat 2009 Salı

Naylon Plak Günlüğü

Daha anketleri koyalı 24 saat olmadı ama 220 oy gelmiş. Herkese teşekkürler.

Mühendis kafamız boş durmuyor. İşte istatistikler:Adaylar arasında en iddialısı, bir yıla hem iğrenç bir dizi, hem editorial/video klip karışımı bir şey (Hayallerin Peşinde) hem de dans müziği denediği ve çıktığı gün unutulan (Ateşler İçinde) bir double b-side sığdıran Keremcem oldu. 5 adaylığı bulunan sanatçıyı ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Son şarkısı ve videosuyla toparladı kendini neyse ki. Bir dahaki sene adaylar arasında olmaz umarım.Artık 4 kişi olmayan Hepsi kızlarının ironik bir şekilde 4 adaylığı var. Bu grubu da yaptıkları korkunç dizi öncesinde seviyor ve destekliyordum. Tam dizi bitti, en azından müzik standartlarını korurlar derken şaka gibi bir albüm yaptılar. En son da en ön vokalistleri ayrıldı. Toparlanmalarını umuyorum.Gülben Ergen zamanında şarkıcılık deneyip başarılı oldukça ben de seviniyordum. Hani bir anda kendini geliştirmesi falan izlemesi keyifli bir şeydi. Meğersem sevilmeyesi yönlerde geliştiriyormuş kendini. "Uçacaksın" gibi yarı-güzel bir albümü bir daha hiç yapamadı. "Sürpriz", "Bay Doğru", "Ya Ölümsün Ya Düğün" gibi şarkılarla albümü tam bir fiyaskoydu. Diğer kötülere haksızlık olmasın diye, "en kötü söz" kategorisine sadece "Sürpriz" girebildi, halbuki "Bay Doğru" da sonuna kadar hak ediyordu. Bu sene 4 adaylığı var.Hiçbir mazereti olmayan bir diğer isim ise Asuman Krause. 4 adaylığı bulunan şarkıcı heveslisi, bir önceki çalışmasında "Tenimizin Uyumu" gibi oldukça hoppidi bir şarkı söyleyip gönülleri kazanmıştı. Sonrasında Erol Köse'nin eline düştü, her şey mahvoldu. "Kukla", çok saygıdeğer yazarı Tolga Karel'den bekleyeceğimiz üzere saçmalığın doruklarında gezinip kulaklarımızı rahatsız eden bir şarkıydı. Asuman'ın Türkiye'nin Beyonce'si olacağı demeçleri ise en kötü komedi replikleri arasında yer etti.

Bu isimleri üçer adaylıkla, Tuğba Ekinci, Yıldız Tilbe, Tarkan, Ferhat Göçer, Sevda, Betül Demir ve Alex takip ediyor. Bir dahaki seneye daha büyük başarılar diliyoruz hepsine.

Ödülleri video yoluyla açıklamamı isteyen arkadaşa sevgilerimi gönderiyorum. Zaman bulabilirsem Mart'ın ortasında KESİNLİKLE yapacağım dediğini. Şakacıktan bir ödül töreni çekeceğiz. İnşallah fırsatım olur.

Oylayın, oylattırın canlar.

Hiç yorum yok: