10 Şubat 2009 Salı

Keremcem'in İyi ZamanlarıKeremcem sonunda becerip, eski umut verici günlerine dönebildi. Yeni şarkısı "Sana Ferrari Gerekti"nin özellikle nakarat kısmı oldukça güzel. Klip açık ara çektiği en iyi klip. Yine takım elbisesiyle ama utangaçlığını atmış, iyi olmuş. Fakat bazı notları düşmek lazım:

1-
Eski aşkına şarkı yazmak tabi ki anlaşılabilir bir şey ama sırf kız ünlü olduğundan (Yasemin Ergene) bunu magazin haberine dönüştürüp albüme promosyon yapmak kötü bir şey. Yasemin Ergene'nin "biz zaten aşk yaşamadık" demesinden daha bile kötü. Kızın şarkı yazma yeteneği de yok şimdi ne yapsın. Oturup "Sana albüm satışı gerekti" mi desin?

2-
Madem klibe çok bütçe ayırmıyorsunuz ve o seti talan etmeyeceksiniz, o zaman sanki her yer yanıp tutuşuyormuş izlenimi vermeye çalışmayın. Topu topu bir (muhtemelen bozuk) ışık parçalayıp, iki maytap yakmışsınız. Klibin konusu "Keremcem tüm heyecanıyla şarkı söyledi ve etraf yandı bitti kül oldu" ise yakıverin bir iki perde, bir tane de amfi parçalayın. Funda Arar'ın bir klibi vardı zamanında "Aşksız Kal" diye, sevgilisinin evini dağıttığı. Üç liraya çekmişlerdi heralde, hiçbir şeyin gerçekten kırıldığını görmüyorduk. Ona benzemiş.

3- Keremcem'in bir ped markasının animasyon maskotuyla yaptığı "Hayallerin Peşinde" şarkısı bok gibiydi. En kibar deyişle. Klibi de öyleydi. Bu "genç kız sevgilileri" bilmiyorlar ki sırf onlara hitap eden işler yaptıklarında zerre faydası olmuyor. Onlar ne albüm alan tayfadan, ne de müzikten anlayıp sanata değer katan tayfadan. O yüzden Keremcem, ilk albümdeki gibi sevilesi, kişisel şarkılar yaz, müzikten anlayan insanları bağla kendine.

4- Klipteki tavırlar, bence enfes olmuş. Tek başına yaptığı danslar acaip eğlenceli. Dengesi de olmasa kafası iyi diyecektim. Arkasına 10 tane dansçı alıp önlerinde kazık gibi dikilen solistlere 10 basar.

5- Yeni albüm "Dokun" sessiz sedasız çıktı piyasaya. Henüz öncekinin üstünden 1 yıl geçmişken. Bir şans vermek lazım, ilk albümün ve bu şarkının hatırına. Ancak kapanış şarkısı "Hayallerin Peşinde"yi ben dinlemem, Keremcem kendi hayrını düşünüyorsa kimseye de dinletmesin.

5 yorum:

0rcun dedi ki...

ben bu maytabı britney de gördüm sanki

rahat yazar dedi ki...

keremcemin bugüne kadarki en iyi klibi bu bencede;) Şarkı değişik.Müzik, altyapısında sanki yabancı şarkı ezgileri barındıyor.(sanki gene yabancı bir parçaya türkçe söz yazılmış gibi-son albümlerinde yaptıya ondan dedim-)

riotonanemptystreey dedi ki...

ilk defa bi'erkek şarkıcımıza dans etmek yakışmış, çok yakışmış hem de.

ugur dedi ki...

Diğer klipleri çok tutuldu ve hala tutulmaya devam ediyor,fakat bu klibinde biraz sade kalmış ve klip abartılı olmasada izleyicilerin beğenisini nekadar çok toplayacak ileriki zamanlarda göreceğiz.Yabancı parçaya uyum olsun diye klibii biraz daha sada tutmuş,fena olmamış..

Aşk dedi ki...

bu klip daha güzel olmasına rağmen hayalerin peinde daha çok sevildi.. Ayrıca o Yasemin Ergene mdir nedir manken bozuntusu alasını hakediyordu orası da ayrı..