10 Aralık 2008 Çarşamba

3. Bis Aralık Film Festivali Başlıyor!Yıllık festivallerimin ikincisi "BİS" ile geçen seneden tanışıyorsunuz. Yıl içinde kaçırdığım filmleri yakalama imkanı sunan ve bu amaçla düzenlediğim etkinlik üçüncü yaşına girdi. Bu sene de yılın önemli filmlerini ya da artık ne bulursam onu izlediğim bir 11 gün geçireceğim. İşte BİS 2008'in bölümleri:

Ana Bölüm: Yıl içerisinde izleme fırsatı bulamadığım, 2008'de çekilmiş veya ülkemizde gösterilmiş filmler. İzlenecek muhtemel filmlerden bazıları No Country For Old Men, I'm Not There, Speed Racer...

Ucundan Yakala: Bu henüz kaçırmadığımız, Aralık ayında vizyona giren filmleri kapsıyor. A.R.O.G, Burn After Reading gibi.

Sinsiler: Bu kısım ülkemize olan ziyaretleri sessiz sedasız gerçekleşen filmleri kapsıyor. Ben X, My Sassy Girl gibi.

Kendini İyi Bisset: Bundan sonra yılbaşı zamanına doğru hep izleyeceğim beş filmlik feel-good maratonu: As Good As It Gets, Notting Hill, Mamma Mia!, Love Actually, The Holiday.

Elimin altındaki filmlerden bu kategorilere uymayan da olur elbet ama formatımız budur sevgili okuyucular. İsteyen eşlik etmekte özgür. İzlediklerimin çoğu hakkında yazacağım ama bu sefer hedeflediğim sayı 20 olduğundan yetişmeyebilir de. Sizin de yakında kesinleştireceğim listeden izlediğiniz filmler olursa bana haber verebilirsiniz. İşin bir de ödül dağıtma kısmı var unutmayın. A.R.O.G'la açılacak olan festivalimizin üçüncü yılı hayırlı uğurlu olsun!

Hiç yorum yok: