8 Ekim 2008 Çarşamba

Türkiye Top 5

Yerli Liste

1) SEVDİM AMA SONU YOKTU – RAFET EL ROMAN
2) APTAL – DENİZ SEKİ
3) GÜL Kİ – FERHAT GÖÇER
4) DİLLİ DÜDÜK – TARKAN
5) AYNEN ÖYLE – AJDA PEKKAN

Yabancı Liste

1) DISTURBIA – RIHANNA
2) SO WHAT – PINK
3) PJANOO – ERIC PRYDZ
4) THE ONE – KYLIE MINOGUE
5) HANDSFREE (IF YOU HOLD MY HAND) – SONNY J

Rock Listesi

1) İHTİMAL – GECE YOLCULARI
2) BU KEZ ANLADIM – EMRE AYDIN
3) BEN SENİ ARAYAMAM – YÜKSEK SADAKAT
4) SENSİZ KALACAK BU ŞEHİR – BADEM
5) KARA GÖZLÜM – SEKSENDÖRT

Listeler ufak tefek sürprizleriyle karşımıza çıktı bu hafta. Yerli listede zirvedeki isimler aynı kalırken Serdar Ortaç yerinden ayrılınca Ajda ilk 5'e girmeyi başardı. Açıkçası böylesine efsanevi bir ismin oldukça sessiz sedasız giden albümünün başarması gereken bir şeydi bu. En azından (klibi olmasa da) bir şarkısı ilk 5 yüzü görmüş oldu. Önceki hafta sağlam bir yükseliş gösteren Ferhat Göçer bir dahaki haftanın zirve adayı bence. O kadar fazla yerde çalıyor ki müzikle ilgilenmeyen biri bile günde 2-3 kez rast gelebilir. Listenin geri kalanında ise Gökhan Özen'den “Resimler & Hayaller”, İsmail YK'dan “Yar Gitme”, Serdar Ortaç'dan “Heyecan”, Gülben Ergen'den “Bay Doğru”, Sevda'dan “Annem Gibi”sırasıyla 7, 10, 12, 13 ve 20. sıralarda şimdilik çıktıkları en yüksek noktalara ulaşmışlar. Aralarında bir tane şarkı yok ki daha fazla yükselmesini isteyeyim.

Yabancı listede büyük sürprizi 29 sıra birden yükselen Kylie Minogue yapmış. Listede gezinen tek diva o da değil. Madonna “Give It 2 Me” ve “Miles Away” ile 9 ve 10. sıralarda iki yer birden parsellemiş, Christina Aguilera hitlerini topladığı albümünün yeni şarkısı “Keeps Gettin' Better” ile 17.sırada, uzun süredir beklenen geri dönüşünü bu sefer yapmasını umduğum Britney ise hiçbir şey ifade etmeyen yeni şarkısı Womanizer ile 19. sıradan girmiş listeye. Bu şarkı güzel bir sosyal deney olacak dinleyiciler için. Bakalım hiç promosyonsuz, güzelim şarkı Gimme More mu daha büyük hit olacak yoksa artık tanıtımlara hazır haliyle medyada boy göstermeye başlayan yorumcusuyla, sıradan şarkı Womanizer mı?

Rock listesinde ilk üç değişmezken takipçiler çokça sıra atlayarak gelmişler. Badem, Gripin'i yerinden edip dördüncü sıraya yerleşirken, Seksendört, beşinci sıradan ayrılıp yerini kendisine bırakmış. “Azap” yerine “Kara Gözlüm” bulunuyor ilk 5'te. Ramazan'ın ticari rüzgarı faydalanmak isteyen Umut Zen ve “Allahu Allah”a geç vurmuş anlaşılan. Bayram sonrası şarkı, rock listesinde 35.sıradan 6. sıraya çıkmış. 11, 12 ve 13. sıralarda ise peşpeşe Feridun Düzağaç şarkıları var. “Beni Bırakma”, “Çok Aşık” ve “Söz Ver” ilginç bir manzara yaratıyorlar. Herkese iyi dinlemeler.

1 yorum:

görkem dedi ki...

Aynene Öyle'nin klibi var