24 Ağustos 2008 Pazar

Türkiye Top 5

1) BİRİ BANA GELSİN – FERHAT GÖÇER
2) ŞEYTAN – SERDAR ORTAÇ
3) SEVDİM AMA SONU YOKTU – RAFET EL ROMAN
4) DELİ OĞLAN – HADİSE
5) APTAL – DENİZ SEKİ

İsmail YK’nın düşüşü hızlı oldu. Bas Gaza geçen hafta iki numaraya geriledikten sonra, bu hafta ilk 5’i terk etmiş. Yükselişi oldukça yavaş olan Serdar Ortaç’ın Şeytan’ı ise aylarca kulak tırmaladıktan sonra 2 numaraya çıkabildi. Heralde ilk çıkışı Nefes şarkısıyla yaptıkları için böyle bir sonuç doğdu. Yoksa hiçbir yerde kurtuluş yok şarkıdan da şarkıcıdan da.

Rafet El Roman yıllar önce toptan yazdığı klon şarkılarını yayınlamaya devam ediyor. Hiçbirinin diğerinden farkını göremedim yıllardır. Sonra gidip Hande Yener’e çatıyor “Devrim yapmak sana mı kaldı” diye. Çok bariz ki sana kalmamış sayın Roman. En azından Yener’in her şarkısı kendisinden çalıntı değil. Klipleri de mütemadiyen deja-vu hissi yaratmıyor.

Hadise’m Deli Oğlan’la en yüksek üçüncü sıraya kadar çıkmıştı. Haftalar sonra dört numaraya tekrar yükselmiş. Sezen Aksu’nun şarkıya hiç de yakışmayan sözlerine rağmen (orijinali A Good Kiss çok daha güzel) bu kadar dinlenmesi çok hoşuma gidiyor. Bir de albümü dinleseniz niye bu kadar sevdiğimi anlayacaksınız. Eylül’de ülkemizde piyasada olacak.

Deniz Seki bence çok yanlış bir şarkı seçti albümünü tanıtmak için. Aptal, zaten pek parlak olmayan albümün çok sıradan parçalarından biri. En azından Sahici veya Zirve seçilebilirdi. Beşinci sıraya çıkmış olabilir ama Betül Demir’in Süper’i de öyle bir görünüp gitmişti aynı makamda. Çok büyük onur sayılmaz. Herkese keyifli dinlemeler.

Hiç yorum yok: