23 Temmuz 2008 Çarşamba

Türkiye Top 5

Yerli Liste

1) BAS GAZA – İSMAİL YK
2) BİRİ BANA GELSİN – FERHAT GÖÇER
3) VAH VAH – GÖKHAN ÖZEN
4) SANA GÜVENMİYORUM – ZEYNEP DİZDAR
5) DELİ OĞLAN – HADİSE

Yabancı Liste

1) GIVE IT 2 ME – MADONNA
2) SHINE ON – RIO
3) HEARTBREAKER – WILL.I.AM
4) FEEL THE RUSH – SHAGGY EE. TRIX & FLIX
5) IF I NEVER SEE YOUR FACE AGAIN – MAROON 5 EE. RIHANNA

Yerli listemiz ilk 5’teki isimleri sabit tutup sadece yerleriyle oynamaya devam ediyor. Gökhan Özen’in bu şarkısını kim dinliyor bilmesem de, Serdar Ortaç’ın “Şeytan”ı her radyoyu açtığımda karşıma çıkıp listede ilk 20’de bile gözükmese de durum bu. Bu arada yazdığım Bodrum yazısında bu şarkıyla dansettiğimden bahsetmiştim kısaca. Açıkçası o gürültü ve karmaşanın içinde sözleri yanlış anlayıp genel Ortaç sözleri aksine tutarlı ve birbiriyle alakalı sanmıştım. Öyle değilmiş, her Serdar Ortaç şarkısı gibi kafiye olsun diye peşpeşe dizilmiş alakasız cümlelerden oluşuyor. Üstelik giriş kısmında şarkıcının yorumu özellikle iğrenç. Sözleri hızlı hızlı sıralarken Hepsi kızlarının son albümlerinde rap yapmasından bile daha itici oluyor. Kıyamet yaklaşmadı yani, Serdar Ortaç’tan güzel bir şarkı gelmiş değil hala.

Altta kalan isimleri sıralarsak bir sürü balona rastlamak mümkün. “Gezegen” ile Bengü, “Uçurum” ile Murat Boz, “Süper” ile Betül Demir, “İçime İşlerken” ile Sevda ve “Hipnoz”la Hande Yener makus talihini yenemeyen isimlerden. Gülşen yabancı bir şarkıdan çevirilmiş gibi duran (fakat yerli) Yapamazsan Yok ile bu isimler arasında katılmış. Velakin kendisini toparlayışı, Kylie’yi andıran imajı ve uyduruk da olsa eğlenceli şarkısı daha iyi bir sıralamayı hak ediyor. Zaten elde edecektir de. “E Bilemem Artık” ile onca hafta listede takıldıysa bu şarkı rahat rahat yükselir sonraki haftalarda. Sezen Aksu da sıcaklar azaldıkça melankolik şarkılarıyla zirveyi zorlayacaktır.

Yabancı liste bildiğiniz gibi. Maroon 5 ve Rihanna çok şık bir şarkı yaptılar, dinlemeye doyulmuyor. Madonna için diyecek söz yok zaten. Bol müzikli haftalar diliyorum.

Hiç yorum yok: