1 Temmuz 2008 Salı

Türkiye Box Office 27 Haziran 2008 - 29 Haziran 2008Vay anasını sayın seyirciler. Öyle görünüyor ki bu haftasonu kimse sinemalara uğramamış. Son sıraya bakar mısınız, resmen 1.800 seyircilik film duruyor orada. Yaz rehaveti gelmiş olsa gerek veyahut da Wanted harici seyirci çeken bir filmin salonlara gelmeyişi de olabilir sorun. Rakamlar çok düşük, 4 bin küsür seyircili Speed Racer bile 6. sırada.

İlk sırada normal olarak inanılmaz aksiyon sahneleri içeren Wanted var. Angelina Jolie’yi pek sevmem, sinemada yaptığı işlerin de iyi olacağı garantisi yoktur ama bu filmin yönetmeni takip edilmeye değer bir isim. Timur Bekmambetov, daha önce Night Watch ve Day Watch filmlerini yönetmişti. Bunların sadece ikincisini izleyebildim, yerinde mizah anlayışı ve başarılı aksiyonuyla ilgi çekici bir filmdi. Wanted da zaten iyi eleştiriler ve yüksek bir ticari başarıyla açılış yaptı. Kendisi Hollywood’a hoş geldi belli ki.

Diğer yeni filmler listenin sonlarında takılmışlar. Hiç yeni bir film gibi gözükmeyen Timsah filminden daha iyi bir performans beklemiyordum zaten. Tek çekici tarafı oyuncu kadrosu olabilir belki de, onları da dev bir timsah tarafından kovalanmazken izlemeyi tercih ederim. Listenin romantik komedisi Gelin Benim Olacak, film yokluğunu fırsat bilip bir numara yükselirken, Hulk düşük seyirci sayısına rağmen listenin tepelerinde oturuyor. Hızlı Yarışçı’nın dağıtımcıları ve yapımcıları heralde battı balık yan gider dediler, Amerika’da başarısız olan filme burada hiçbir promosyon göremediğimiz gibi oynaması gereken salonlarda da oynamıyor. Geçen hafta Trabzon’da gelecek program olarak gözüküyordu, bu hafta halen gelmedi. Piyasaya mı küstüler, ne oldu anlamadım.

Haftaya Hancock ve Kung Fu Panda gelip ilk iki sıraya oturacaklar. Bende bir dahaki listenin bu durumda olmaması için bugün sinemaya gideyim. Wanted yazısı çok yakında yayında olur. Herkese iyi seyirler.

Hiç yorum yok: