16 Temmuz 2008 Çarşamba

Türkiye Box Office 11.07.2008 - 13.07.2008Narnia zirvede, Hancock peşinde, çok merak ettiğim Forgetting Sarah Marshall ilgi görmemeye devam ediyor, Recep İvedik izleyiciye doymuyor. Bu arada devamı hazırlanmakta olan Recep İvedik’in yeni filmi ilk filmin plajının, güneşinin aksine kar kıyamet içinde geçecekmiş. Kayak tatili var muhtemelen işin içinde. Haber vermiş olalım.


Eddie Murphy’nin Amerika’da gümleyen ve b*k gibi olduğuna emin olduğum filmi bizde de ancak 5. sıraya kadar çıkabilmiş. Konusunu okumaya dahi tenezzül etmedim, Dreamgirls hariç yıllardır ilginç bir iş yapmadı kendisi. Zaten hiç de sevmediğim bir insan, çok devasa antipati duyuyorum.


Seyirci sayıları yine düşük, yine düşük. 3.000 kişi toplayan film listeye girebiliyor. Dünyada eskilerde kalan bizde hala mevcut olan yaz rehavetine verelim. Sinema dergisinin Temmuz-Ağustos sayılarının birleşik çıktığı zamanlar geldi şimdi aklıma. Ey gidi günler, şimdi etraf sinema dergisi kaynıyor. Yaşlı hissettim kendimi.


Haftaya “Mamma Mia!” gösterime giriyor. Umarım en son izlediğimiz ünlem işaretli müzikal kadar (Moulin Rouge!) başarılı olur (mümkün değil). “Dünyanın Merkezine Yolculuk” ve yeni zombi filmi “Ölülerin Günlüğü” de sinemalarda olacak. Meraklısına..


Dip Not: Laptop kullanmaktan nefret ediyorum.

Hiç yorum yok: