21 Haziran 2008 Cumartesi

Türkiye Top 5

Yerli Liste

1) BAS GAZA – İSMAİL YK
2) ARADA BİR – TARKAN
3) KIPIR KIPIR – ÖZGÜN
4) VAH VAH – GÖKHAN ÖZEN
5) BİZİM ŞARKIMIZ – FERHAT GÖÇER

Yabancı Liste

1) HEARTBREAKER – WILL.I.AM
2) AMERICAN BOY – ESTELLE EE. KANYE WEST
3) 4 MINUTES – MADONNA
4) BEGGIN’ – MADCON
5) MERCY – DUFFY

Yabancı liste hakkında yazacak pek bir şeyim yok. Fakat yerli listemiz bu aralar hareketli takılıyor. Kalp Kalbe Karşı gideli zaten bir ferahlama oldu ilk 5’te. Tarkan, Pare Pare’nin limitli başarısını gömmeye kararlı sanırım ki çok vakit geçirmeden Arada Bir’e klip çekti ve Türk gençlerinin 1 numaralı aşkı İsmail YK’nın peşine 2. sıraya oturdu. Yalnız bu klibi ben mi eksik izledim yoksa araba süren bir kız ve Tarkan’dan başka bir esprisi yok mu emin değilim. O sıkıntıya katlanıp şimdi tekrar açamayacağım klibi. Kuzu Kuzu (Akustik Versiyon) klibinin hareketli olanı gibi geldi. Tarkan muhtemelen göbek saldığı için giyinik tabi.

Kim dinliyor bilmiyorum ama şarkıları listelerde var olsa da kendisi pek tanınmayan Özgün 3. sıradayken, dünyanın en eskimiş imajı ve klibiyle geri dönen Gökhan Özen 4. sırada. “Tövbeliyim” gibi idare eder bir şarkı ve daha adam akıllı yaptığı görsel çalışmalarla sunduğu “Resimler Ve Hayaller” albümünün nesinden memnun kalmadı bilmiyorum ama bildiğimiz ciddiye alınamaz derecede saçma Gökhan Özen olmuş yine. Şarkı zaten rezalet. Kendi de Serdar Ortaç’ın 2 sene önce yaptığı hip-hop görüntüsüne bürünmüş. Geciktin biraz sevgili Özen.

Hazır bahsetmişken, Serdar Ortaç’ın şarkısı nerelerde acep. Çok kötü olsa da Ferhat Göçer’i yine soktu listeye halkımız fakat çok kötü olduğu için Serdar Ortaç’ı dışarıda tutmayı başaracak mı? Hepsi’nin, Hande Yener’in, yeni şarkıları diğer gözükmeyenlerden. Haftaya görmeyi umuyoruz.

Hiç yorum yok: