13 Haziran 2008 Cuma

Türkiye Top 5

1- BAS GAZA – İSMAİL YK

2- BİZİM ŞARKIMIZ – FERHAT GÖÇER

3- KALP KALBE KARŞI – ENBE ORKESTRASI EE. ASLI GÜNGÖR

4- DALGALANDIM DA DURULDUM - GRİPİN

5- KIPIR KIPIR – ÖZGÜN


13.Cuma'ya yakışır bir liste oldu (Evet, o gün bugün. Ayın 13'üne denk gelen bir Cuma günü). Tepede İsmail-YK'nın “Şappır Şuppur”dan sonraki bence en büyük bombası, Bas Gaza var. Peşine Ferhat Göçer ve söylediği 5.sınıf Boys Anılar şarkısı geliyor. Sonrasında dünya listelerinde bulunan en eski şarkı Kalp Kalbe Karşı var (citation needed). Gripin'in bildiğin kötü olan cover'ı hortlayıp listeye girdi yine. Özgün'ün korkunç saç stilinden başka hiçbir şeyiyle dikkat çekmeyen klibi/şarkısı ise 5. sırada. Eğer haftaya Serdar Ortaç şöyle güzel bir atak yapıp ilk üçe girerse, ilk üçümüz İsmail-YK, Ferhat Göçer ve Serdar Ortaç'tan ibaret olacak. İşte o gün hiçbir şeyin imkansız olmadığı, her türlü kötülüğün beklenmesi gereken gündür. 13. Cuma serisinin yeni filmine ilham olası bu üçlüyü listelerde görmek istemiyoruz. Yetkililere duyurulur.

4 yorum:

edda dedi ki...

turkiyenin avrupa kupasında ter dokmesinde cesitli ticari amac gudenler "ciklet" gibi alakasız konularla bile milli duyguları birlestirip reklam yaptılar kendilerine.tamam milli duygularımız kabardı, hepimiz tek yurek oldukda ciklet nedir yani???ismail yk nın "bas gaza" sarkısını kullandıklarını duydugumda ben zaten anlamaya calısmaktan vazgecmistim.bundan kelli olacak ki ismail yk kardesimizin "muthis" sarkısı daha bir sevildi daha bir tutuldu.milli duygularla kavrulup, gunesi de beynine beynine yiyen sevgili Turk halkına acil sifalar diliyorum ne diyim:) Bol ismail yk'lı yazlar bide:)

triancula dedi ki...

bu yaz müziğe doyucaz! oley heyoo!

0rcun dedi ki...

radyo spinlerine göre oluşturulan bilboard tr listesinde de
ferhat 1. demet 2.
Hande bırakma bizi

lecterhouse dedi ki...

billboard nielsen listesinden birazcık daha geç güncelleniyor. nielsen yayınlandıktan 2-3 gün sonra aynı oluyor listeler