24 Haziran 2008 Salı

Türkiye Box Office 20.06.2008 - 22.06.2008Haftanın ilk 3’ü gösterime giren yeni filmlere rağmen değişmedi. Hulk yine birinci sırada ve gösterimdeki filmlere bakarsak yerini hak ediyor. İkinci sırada çok şaşalı bir promosyon yapmasa da sağlam bir gişe yapan O.. Çocukları var. Üçüncü sırada ise baya merak etmeme rağmen ancak geçen gün izleyebildiğim ve Shyamalan’dan umutları kesmek için yeterince malzeme veren Mistik Olay var. Yazısı yakında gelecek ama şimdiden söyleyebilirim: Sudaki Kız kadar rezalet bir film değil ama yönetmenin ilk günlerini kesinlikle aratıyor.

Haftanın yeni filmlerinden biri, şimdiden tarihin en büyük gişe başarısızlıklarından birini gerçekleştiren Speed Racer. Tıpkı vatanı Amerika’daki gibi burada da pek bir performans gösterememiş. Halbuki bence çok eğlenceli hatta kült potansiyeli taşıyan bir film gibi duruyor. Değeri sonradan anlaşılacak bilim kurgu klasikleri gibi olmayacak tabi ama hakkı sonradan verilen bir fantastik bir film olur belki. Hiç şüphesiz bu ticari başarısızlığı hayranlarının daha sıkı sarılmalarını sağlayacaktır filme (bu da eşittir kült). Ancak yurtdışındaki düşük gişesi buraya da yansımış olacak ki şu anda ikamet ettiğim Trabzon’a gelmedi bile film. Ki ayıptır söylemesi yaklaşık 20 salon var burada.

Orijinal ismi Untraceable iken yerli ismine Öldür.Com olarak karar verilen film netten korku salan onlarca başarısız filme bir yenisini daha ekliyor olsa gerek. Bugün listeye bakana kadar adını duymamıştım. Çok başarısız komedi En Süper Kahraman ve az başarılı romantik komedi Sex And The City ise Top 10 maceralarının sonuna gelmiş gibiler. Romantik komedi demişken En İyi Arkadaşım Evleniyor’un karşı cinsiyetlerle çekileni olarak tanımlayabileceğimiz Gelin Benim Olacak listeye 4. sıradan girmiş. Bence çok kötü bir filme benzemiyor. Patrick Dempsey’i Grey’s Anatomy’de izleyip sevenler için doğru bir tercih olabilir.

Haftaya bana hiç umut vermeyen katil timsah filmi Rogue ve Angelina Jolie oynamasa çok daha hevesle bekleyeceğim Wanted gösterime giriyor. Ben buraya yolu yeni düşecek olan Speed Racer’ı tercih edeceğim. Matrix üçlemesiyle Wachowski’lerin sadık bir hayranı oldum, daha ilk yeni filmde savsaklayamam. İyi seyirler.

Hiç yorum yok: