17 Haziran 2008 Salı

3. Fatih Melek Film Festivali!!3 saniyede hazırladığım afişten gördüğünüz üzere kullandığım bilgisayarda Photoshop yok ancak bu temsil ettiği festivalin mükemmel olmadığı manasına gelmez. Biliyorsunuz her sene iki festivalim var. Biri bu aylarda düzenlenen Fatih Melek Film Festivali diğeri ise Aralık'ta yıl içinde kaçırdığım filmleri izlediğim Bis Film Festivali. Bu sene Fatih Melek Film Festivali'nin 3. senesi. İlk defa bir tema koydum ve bunu da "sansasyon yaratmış filmler" olarak belirledim. İşte izlenilecek filmlerin birkaçı:

Sitcom (François Ozon)
The Doom Generation (Gregg Araki)
Idioterne (Lars Von Trier)
Feed (Brett Leonard)
120 giornate di Sodoma (Pier Paolo Pasolini)
Interview With The Vampire (Neil Jordan)
Night Of The Living Dead (George A. Romero)
Manhunter (Michael Mann)
Apocalypto (Mel Gibson)
Ichi The Killer (Takeshi Miike)
Saw (James Wan)
The Night Porter (Liliana Cavani)
Ken Park (Larry Clark, Edward Lachman)
Fat Girl (Catherine Breillat)
Ilsa, She Wolf Of The SS (Don Edmonds)

10 günde bütün bunları izleyip güzel bir beyin a****laması yaşamayı umuyorum. Tam yaz tatiline uygun. Programda değişikliler olursa yazdığım yazılardan farkedersiniz zaten ama şimdilik elimizdeki malzeme bu. Tabi finalde Altın Fatih ödülleri de dağıtılacak. Senkronize izlemek isteyen herkes haber verebilir :)

3 yorum:

triancula dedi ki...

fatih önce ellerine sağlık, inşallah bu commenti görürsün YA ERTELE 1 HAFTA FESTİVALİ! :))) valla billa yaparsan ödülleri beraber dağıtırdık süper olurdu! :p sitcom ve idiots zaten listemdeydi!!! feed'i de netten düşürüsem izlerim kesin ama of ya :( zaman kötü!

lecterhouse dedi ki...

yaw ben de zor sıkıştırdım bu araya. mayısta olacaktı sınavlar çıktı, 8 haziranda yapacaktım olimpos çıktı, ancak bu araya sıgdı. olsun sen izle izleyebildiğin kadar, ödül zamanı konuşuruz, olmadı onları gec dagıtırız :)

Emre dedi ki...

Fatih bunu yapma kendine! Apocalypto'yu izleme! ya da ütü yaparken falan seyret ne biliyim, 2 saat miydi, 2.5 saat miydi harcama hayatını.

François Ozon & Lars von Trier rulaz.