7 Mayıs 2008 Çarşamba

Kylie Minogue'un Turnesi Başladı!


Kylie'nin Türkiye'ye de uğrayacağı turnesi KYLIEX2008 geçtiğimiz gün Paris'te başladı! Dün gece boyunca hayranlardan yavaş yavaş akan resimlerin ve setlist bilgilerinin peşinde koştum. Bugün artık yavaş yavaş yayılıyor haberler etrafa ama çekilmiş en güzel resimleri ve setlisti sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Bilmeyenler için söyleyelim, şov ve şarkı listesi turne boyunca değişmiyor. Bu fevkalade manzaraları ve şarkıları aynen İstanbul'da da izleyip dinleyeceğiz yani. Şaşırmak isteyen okumasın!


Birinci Kısım: Xlectro StaticSpeakerphone
Can't Get You Out Of My Head (+ Boombox)
Ruffle My Feathers
In Your Eyes


İkinci Kısım: Cheer SquadHeart Beat Rock
Wow
Shocked (+ Lose Control)


Üçüncü Kısım: XposedLike A Drug
Slow (+ Free)
The One
2 Hearts


Dördüncü Kısım: Black versus WhiteOn A Night Like This
Kids
Step Back In Time
In My Arms
Love at First Sight


Beşinci Kısım: Naughty Manga Girl

Sometime Samurai (Video)
Come Into My World
Nu-di-ty
Sensitized


Altıncı Kısım: Starry NightsInto the Light
I Believe in You
Cosmic


Act 7: Beach PartyLoveboat
Copacabana
Spinning Around


Bis:


No More Rain

All I See


Gelelim konserle ilgili notlara:


1- Konseri açması gerektiğini düşündüğüm şarkıyla açıyor: Speakerphone. “Bu olmalı!” demiştim ve oldu. Kafamdaki onca hayali konser şovu uyduruk şeyler değil demek ki. Maalesef hayalini kurduğum çoğu sanatçımız böyle şov işlerine girmiyorlar.


2- Kıyafetler konser tasarımlarının %90'ını sevmediğim Jean Paul Gaultier'den. İlk mor kıyafeti görünce zaten yine beğenmediğim bir şeylerin çıkacağını düşünüp üzülmüştüm. Neyse ki kalan kostümler iyi.


3- Sahnede podyum yok ama bütünü çok geniş bir podyum gibi. Kareye benzeyen garip bir şekli var. Yerdeki ışıklandırmalar da katılınca şovun bir anda yoktan varolduğu sihirli bir alana benziyor. Alışılmadık ama çok hoş bir tasarım olmuş. Kuruçeşme Arena'ya sığar umarım.


4- Yeni albümden sadece “Stars”ı söylemiyor. Sevdiğim bir şarkıydı, üzüldüm. Konseri ağır tempolu bir Rnb şarkısıyla bitirmesini de yadırgadım biraz. Albümün Amerika'da piyasaya sürülen tek single'ı olan bu şarkı orada ilgi görmediği gibi, seyirciyi zıp zıp zıplatacak bir şarkı da değil. Hit şarkıyla kapatmayacaksa Stars da olabilirdi pekala.


5- Uzun saç yine yok maalesef!


1 yorum:

triancula dedi ki...

speakerphone açılış şarkısı olmuş :) hadi bakalım :)