18 Mayıs 2008 Pazar

Fox Tv Neden Türkiye'nin En Kötü Kanalıdır?
Komedi Türk: Bu program başlı başına bir hakaret. Zira isminden ötürü “Türklerin Komedisi” gibi bir mana çıkıyor. Ben bunu kabul etmiyorum. Zamanında Elton John’un Roberto Benigni için sarfettiği bir benzetmeyi ödünç alırsam önümde duran bir bardak su bu programdan daha komiktir. Hatta tasviri genişletelim, bu program ancak bir doğal afet haberi kadar komik olabilir. Kendileri özel hayatlarında komik ve iyi insanlar olabilirler. Ancak Türk kanallarındaki rezil komedi anlayışının baş mimarı iki insanın elinden çıkma bir proje ne de olsa: Hamdi Alkan ve Birol Güven. 1000 yıllık espriler, her espriye bir “youtube”, “facebook” göndermesi sokuşturmalar, Levent Kırca’yı rahmetle anmamızı sağlayan ironi anlayışı (pardon o ölmedi, halen millete dır dır etmekle meşgul), FOX Türkiye’ye yakışır rezalet görüntü kalitesi .. Ne ararsanız var bu programda. Bir tek Uygur kardeşlerden herhangi biri eksik. O kadar sıkıcı, o kadar banal ki kendi yaptığınız esprileri düşünüp kendinizi Cem Yılmaz sanabilirsiniz. Tek güzel yanı Zuhal Topal. Yetenekli kadıncağız da bir doğru dürüst proje bulamadı kendine. Yazık oluyor.


Bez Bebek. Paint’te yaptığınız ağaç resmini düşünün. Sonra atari oyunlarının grafik kalitesini. Sonra bir hesap makinesinin ekranını. İşte Bez Bebek’in efekt kalitesi onun hemen alt seviyesinde bir yerlerde. Bu rezalet “Selena” çakması dizisi, inanılmazı başarıp aslını yüceltiyor. Avrupa Yakası’ndaki karakterine ilerleyen sezonlarda kattığı komedi anlayışıyla kusturan Evrim Akın başrolde daha az itici takılırken, Tan Sağtürk doğduğundan beri ilk defa güzel bir saç modeliyle gözükse de akla zarar senaryo beyin sinirlerinizi öldürüyor, kötü karakter rolündeki sinir arkadaş ise ekranı kırmaya zorluyor dizi. Çocuklarımız yine de izliyor, yine de izliyor. Sonra da yetişen nesilden şikayet ediyor anne babalar.


OKS Anneleri: Bu dizi aslında kült bir bomba olabilir. Hayatımda gördüğüm (görece) büyük bütçeli yapımlar arasında Flash TV klasiği Gerçek Kesit’e en çok yaklaşan bu oldu. Çocukları OKS sınavına girecek anne babalar kafayı yer ve bir gece anlaşıp çocuklarını yerler. Kasabada o gece doğan çocuklar öldüren çocukların ruhları tarafından şeytani güçlerle lanetlenmişlerdir. Ağzınızın suyu aktı değil mi? İşin aslı konu sadece anne babaların kafaları tozutmasından ibaret.. Sonra gel de izle bölümler boyu. “Drama queen” terimi bu diziyle yeni bir anlam kazanıyor.


Bizden Kaçmaz: Star TV’nin magazin programlarından kötü tek magazin programı.. Hadi insaflı olalım, daha kötü değil, onun kadar kötü. Bu da yeterince üzücü zaten.


Ahmet Çakar’la Şansa Bak: Bir nev’i beyinsel bir freak show. Bu programın cüce ve kocaman kafalı birine takla attırıp eğlendiren programlardan tek farkı işlerin beynin içinde bitmesi. Ahmet Çakar da sunucu.. Daha ne olsun.


Kanalın tek güzel programı takdir edersiniz ki “Anında Görüntü Show”. Star TV tek özel kanal olmadığı günden beri devam eden ezikliğini bu programdan bile verim alamayarak ortaya koydu. Yemeyenin malını “tilki” yedi. Sadece Fox’ta değil genel olarak televizyonlarımızdaki en iyi programlardan biri bu. Keşke bölüm başı 2 saate şişirilmese. Gerçi öyle ya da böyle koskoca kanalı kurtaramıyor.


İşte bu sebeplerden FOX Türkiye büyük veya yarı-büyük yerli kanallar içinde en kötüsüdür. Negativitem sizi soğutmamıştır umarım. Bütün akşam Komedi Türk izleyin bakalım siz ne halde olacaksınız?

3 yorum:

aliye dedi ki...

ozellıkle oks annelerının anlam ve onemı nedır ? tgrt ıken en azından ıslamı kesım ızlerdı bır trajları vardı sımdı oda yok.:)

lecterhouse dedi ki...

tgrt ve islami kesim ilişkisi çok eskide kaldı yaw. seda sayan mahsun kırmızıgül ilişkisi kadar eski. fox un amerikan versiyonunun haberi var mı acaba türkiye versiyonundan onu merak ediyorum. belki de araklayıp haber vermemişlerdir :)

triancula dedi ki...

ben zaten direk barış akarsu'nun ölümünden reyting kazanmaya çabalayışı ve bizden kaçmaz etiketi yapıştırışı ile noktayı koymuştum. dediğin gibi bi "anında görüntü show" o kadardır fox benim için. nefret edilesi, rezil bir kanaldır. birol güven- hamdi alkan "kombine mix"ini zaten gayet güzel özetlemişsin.