9 Nisan 2008 Çarşamba

Nil KaraibrahimgilNil Karaibrahimgil son yılların EN YETENEKLİ Türk Popüler Müziği sanatçısıdır! Bu kadar!

7 yorum:

görkem dedi ki...

hande yener varken zannetmiyorum

lecterhouse dedi ki...

hande yener'in 5 albüm + 2 maxi single'la kazandığı (kemal doğulu single'ıyla biraz kaybettiği) prestiji Nil daha ilk albümüyle kazanmıştı benim gözümde.

hande'yi de çok seviyorum, gecen senenin en iyi albümünü de o yaptı ama nil gibi olamaz. nil in her yazdığı söz ayrı güzel kardeşim. süper tamamlamış jingle'ı zaten.

triancula dedi ki...

ama çok dönmedi tv'de klibi bence mis gibi de şarkı da klip de üstelik...

ben benim blogda neden nil'i sevmediğimi yazmıştım gerçi eskiden o yüzden şöle diyim, nil'i sevmesem de tarzı çok iyi, wax poetic & nil- hoppala'yı dinledin mi? youtube'dan klibi izleidn mi? enfes...

edda dedi ki...

ayrıca cok da guzel pek de guzel:)

görkem dedi ki...

hande yener tabiki 5 albümden sonra bu kadar prestij kazanır.o zamanki koşullar bunu gerektiriyordu nil'in çıktığı dönem ise türk müziği daha fazla gelişmişti.

lecterhouse dedi ki...

o zamanki koşullar dediğin Hande çıktıktan 2 yıl sonra çıktı Nil. Hande piyasa müziği yapıyordu, Nil ise Nil Dünyası gibi şahane bir albüm yaptı. Üstelik Hande'nin söz yazarlığı yeteneğini az buçuk görmek için Nasıl Delirdim? i beklemek gerekti. Nil ise daha XL'dan beri aklımı başımdan alıyor.

p.eyup dedi ki...

Turkiyede ki burjuva kesime en iyi seslenen ama toplumun genelinde hakettiği değeri yeterince alan vasat ama vasat altı değil birisi işte.