23 Mart 2008 Pazar

Naylok Plak Ödülleri 2008: İşte Kazananlar!

Naylon Plak Ödülleri 2008 oylaması mütevazi bir blog için oldukça heyecan verici bir sayıya ulaşarak tam olarak 3207 oy sonrası sona erdi. Sonuçları açıklama zamanı geldi artık, katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Türk popunda 2007'de yapılan en kötü işlerin seçildiği bu oylamanın kesinlikle bir olumsuzluk yaratmak için düzenlenmediğini eklemek istiyorum. Amaç sorumsuzca yapılıp dinleyiciye haksızlık eden bu işlere dikkat çekmek ve bundan sonra daha iyilerini istediğimizi duyurmaktı. Düzenlenen 9 kategoride en çok oy alan üçer ismi aşağıda görebilirsiniz. Parantez içindeki kısımlar o kategoride oyların yüzde kaçını aldıklarını gösteriyor. İşte sonuçlar:


EN KÖTÜ ŞARKIEbru Destan – Boyfriend (%35)

Gökçe – Aradım Seni (%16)

4 Yüz – Dandini (%14)


Ebru Destan açık ara birinci oldu. Tebrik ediyoruz.


EN KÖTÜ ALBÜMGökçe – Böğürtlenli Reçel (%24)

Petek Dinçöz – Yolun Açık Olsun (%19)

Tarkan – Metamorfoz (%18)


Gökçe'den yeni bir isim olarak daha fazlasını beklediğimizi söylemek istiyorum. Hemen her şarkı sözü irrite eden bir albümden daha iyisini yapabilir bence. Tarkan'ın esaslı oy topladığını da göz ardı etmemek gerek.


EN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI (ŞARKI)


Kenan Doğulu – Shake It Up Şekerim (%19)

Harun Kolçak – Aşk Beni Hep Değiştirecek (%18)

Sertab Erener – I Remember (%16)


İki tane İngilizce şarkı var ilk üç içerisinde. Demek ki boşuna başarısız olunmuyormuş şarkıcılarımız dünyaya açılınca. Daha güzel şarkılar lazım. Hande Yener'in prodüktörlük denemesi ise kesinlikle daha iyi bir sonuç vermeliydi, 2007'nin en iyi albümüne sahip olduğunu düşünürsek.


EN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI (ALBÜM)Tarkan – Metamorfoz (%27)

Gülşen – Ama Bir Farkla (%23)

Keremcem – Aşk Bitti (%11)


Tarkan'ın önlenemez birinciliği. Belki de oylamaya bile gerek yoktu bu kategoride. Kesinlikle dev bir hayal kırıklığı idi. Keremcem ise ilk albümünden sonra her yeni ismin yaptığı gibi ticari bir albüm hazırlamıştı. Ticari olarak da pek başarılı olmadı. Daha büyük beklentilerimiz var bu yetenekli arkadaştan. Kendi şarkılarını söylemesini tavsiye ediyoruz öncelikle.


EN KÖTÜ VİDEO KLİPTuğba Ekinci – Boynuz (Rnb Version) (%31)

Hande Yener – Romeo (%18)

4 Yüz – Dandini (%13)


Tuğba Ekinci'nin lezbiyen temalı bu provokasyonunda klip kadar düzenleme de korkunçtu. O kategoride de başı çekti zaten. Açık ara bir birincilik. Romeo'nun harcanmış videosu da kendine ikinci sırada yer buldu.


EN KÖTÜ ŞARKI SÖZÜ


Ebru Destan – Boyfriend (%33)

4 Yüz – Dandini (%17)

Elif Turan – Büyüt İstersen (%14)


Boyfriend'in kesinlike kazanmayı hak ettiği bir kategoriydi. Serdar Ortaç da sürrealist sözleriyle üçüncü sırada Büyüt İstersen ile yerini aldı.


EN KÖTÜ BESTEGülşen – Karaböcükler (%25)

İzel – Belli Mi Olur? (%15)

Berksan – Bay Bay (%13)


Gülşen'in mükemmel slowları, bangır bangır şarkıları nerede acaba? Albümü kesinlikle kendisinden beklenmeyecek bir çalışmaydı, en kötü beste ödülünü de kimselere kaptırmadı.


EN KÖTÜ DÜZENLEMETuğba Ekinci – Boynuz (Rnb Version) (%36)

4 Yüz – Dandini (%14)

Elif Turan – Büyüt İstersen (%10)


Boynuz'un bu remixi inanılmayacak derecede kötüydü. Kitsch bir şarkıdan dans parçası çıkarmaya çalışmışlardı ve sonuç bu açık ara birinciliğe de bakarsak hezimet oldu. Elif Turan'ın ne manaya geldiği anlaşılmayan “sıcak elektronik” tarzındaki müziği de 3. sıradan el salladı bizlere.


EN KÖTÜ UZUN FORMATLI ŞARKICI VİDEOSUHepsi – Hepsi 1 (Dizi) (%25)

Petek Dinçöz – Arım Balım Peteğim (Gündüz Programı) (%22)

Tarkan – TRT 1 Yılbaşı Performansı (%13)


Hepsi, korkunç dizisiyle ilk sırayı kimseye kaptırmadı. Hak ediyordu da zaten. Dizinin promo resimlerinden birini koyabilirdim tanıtım için ama bu capture sözlerle anlatılamayacak kadar güzel. Tarkan'ın senkronizasyonu olmayan, playback yaptığı “sıkıcı” kelimesinin anlamını yeniden yazan şovu ise üçüncü sıraya oturdu.Ödüller genel olarak güzel sonuçlar verdi kanımca. Sadece adaylık sayısında birinci sırada olan Emre Altuğ'un oylamalarda diğerlerinin geride kalmasına üzüldüm diyebilirim. Serdar Ortaç şarkıları Korkma Kalbim ve Büyüt İstersen de beklediğim performansı göstermediler. Yine de ödül alanları tebrik edip, uyanmaya davet ediyoruz.


Oyladığınız için teşekkür ederiz efendim, seneye yine bekliyoruz.. Kötü müzik her daim var olacak nasılsa..

2 yorum:

triancula dedi ki...

tebrikler fatih :)

benim 2008 tria müzik ödülleri'ne de bekleriz, git bak :))

lecterhouse dedi ki...

baktım çok hoş olmuş :) oyladım bile hehehe teşekkürler can