18 Mart 2008 Salı

Araklamak Hiç Bitmez

Gülben Ergen'in yeni albümü "Aşk Hiç Bitmez"i muhteşem (!) bir görsel şölenle tanıtacağından bahsetmiştik. Haftasonunda görüntüleri magazin programlarına düştü. Bu hafta Bostancı Gösteri Merkezi'nde, sonra da Ankara'da sergilenecek konser. Hani şöyle şovlu danslı bir turneye en çok bu kadar yaklaşacağız heralde. Ama esas haber bu değil. Gülben Ergen yine biraz Madonna'dan biraz Kylie'den çalmış çırpmış hazırlamış şovunu. Yani hakikaten o kadar zor mu orijinal bir şeyler tasarlamak. Hiç bir şey bulamıyorsanız gelip benle iletişime geçin yemin ederim yarım saatte bu yaptığınızdan daha güzel ve yüzde yüz orijinal konser akışı yazarım size. Bir de utanmadan övünüyorlar sonra. İşte resimler.


Sahneye çıkış Kylie'nin Showgirl Homecoming turnesinden çarpma. Aynalı oval bir paravanın dönmesiyle sahneye çıkıyorlar. Tabi büyük bir görkem farkı var. Birinin paravanı dükkan kepenklerine benziyor, ama Kylie'ninki değil.

Yükseltilmiş platform ve kocaman etek fikri de Kylie'nin Fever turnesinden arak. Söze ne hacet dedirten bir durum.

En kötüsünü en sona sakladım. Resimlerde ne kadar farkediliyor bilmiyorum ama Madonna ve Gülben kayan bantın üzerindeler. Madonna'nın Re-invention turnesinden arak bu fikir de. Ki resimleri aldığım "Nobody Knows Me" performansı Madonna'nın en mükemmel sahne performanslarından biridir. Giyindiği korse, çizmeler, arkada oynayan video, mükemmel dansı her şey uyum içindedir. Gülben ne yapmış. Kot pantolon üzerine namazlık gibi bir şey giyinip, hop yürüyen platformun üstüne. Hakkını da vermeden çalıyorlar ya o da ayrı üzücü. Bu bant olayının Madonna'nın "Who's That Girl?" turnesinde de var olduğunu hatırlatayım. 20 sene sonra bize de geldi işte.

Gülben Ergen'in Uçacaksın konseri de bir Jennifer Lopez şovunun Türkiye adaptasyonuydu resmen. İzlediyseniz eğer, "Ayrılmam"da arkadaki çok açılı aynaların, "Uçacaksın"daki uçma fikrinin de ithal olduğunu belirteyim..

Çok iyiyiz bu işlerde. Madonna'yla, Kylie'yle kapışıyoruz gördüğünüz üzere.

1 yorum:

triancula dedi ki...

pantolon üzerine namazlık :)))

yarıldım yaaaa :)))))