22 Şubat 2008 Cuma

Türkiye Top 5

1) KALP KALBE KARŞI – ENBE ORKESTRASI EE. ASLI GÜNGÖR

2) VAY ANAM VAY - TARKAN

3) SÖZ VER – FERİDUN DÜZAĞAÇ

4) UNUTAMAM – ENBE ORKESTRASI EE. MUSTAFA CECELİ

5) ...DAN SONRA – SILA EE. KENAN DOĞULU


Haftanın Top 5 listesi bu şekilde. Yaptığı sükse çabuk sönen albümünün çıkış parçası ile Tarkan birinci sıradan da çabuk vazgeçmiş. Açıkçası Yalın'ın yeni albümü bile bu kadar ses getirmeyi becermişti. Basın gözünü ne zaman açar da albümü bir hayal kırıklığı olarak değerlendirir bilinmez. İlk sırada “Kalp Kalbe Karşı” var.


Listeye yeni giriş yapan tek isim Feridun Düzağaç. Fazla şiirsel de olsa genelde güzel olan çalışmalarından bir tanesi daha. Yerinden ettiği “Büyüt İstersen”e tercih edeceğimizi belirtmeye gerek yok. Radyo dinleyicisi de öyle düşünmüş belli ki.


Birinci sırada takındığı inatçı tavrını, 5. sırada da sürdürüp bir türlü gitmek bilmeyen Sıla ise aynı yerinde bekliyor. Listede göremediğimize şaşırdığımız bir şarkı “Yalan Olmasın” oldu. Hande Yener'in son albümünün en güzel çalışmalarından biri olan şarkı bir Sezen Aksu çalışması olmasına rağmen yeterince ilgi görmedi demek ki. Niteliksiz klibinden dolayı olabilir belki.


Haftaya Mor ve Ötesi'nden “Deli”yi görmeyi bekliyorum listede. Ezel Akay'ın yöneteceği videosu televizyonlara düşünce asıl patlamasını yaşayacaktır ama ben şimdiden rast gelmeye başladım radyo kanallarında.


Durgun müzik piyasamıza rağmen iyi dinlemeler diliyorum.

2 yorum:

triancula dedi ki...

sıla da klip çeksin artık şu ne desem inanırsın'a.

görkem dedi ki...

bence de handenin klibi kötü olduğundan dolayı tutmadı bide power turkle arası bozuldu oraya klibi filan vermedi ondan yoksa şarkı süper