4 Şubat 2008 Pazartesi

Türkiye Top 5

1) VAY ANAM VAY - TARKAN
2) KALP KALBE KARŞI – ENBE ORKESTRASI EE. ASLI GÜNGÖR
3) UNUTAMAM – ENBE ORKESTRASI EE. MUSTAFA CECELİ
4) BÜYÜT İSTERSEN – ELİF TURAN
5) ...DAN SONRA – SILA EE. KENAN DOĞULU

İşte istedik ve radyolar bizi kırmayarak bu hafta “Kalp Kalbe Karşı”yı listeye soktular. Enbe Orkestrası'nın albümü iki şarkıyla temsil ediliyor bu hafta listede. Birinci sırada Sıla kadar olmasa da uzun süre orada göreceğimizi tahmin ettiğim Tarkan var. Basın ciddi gaz veriyor Tarkan'a bu aralar ama eleştirenlerin arasına albümün ismi yüzünden Yaşar Kemal bile girmiş. Valla böyle bir tartışmada gidip Tarkan'ın tarafını tutacak halde değilim ama eleştirmeye gelirsek albümün kötü özellikleri arasında yer bulamaz bile ismi. Onca uyduruk şarkı varken. Yaşar Kemal tekerlemeye döndürülmüş atasözlerine de dikkat çekseymiş keşke.

2. ve 3. sıralar iki güzel slow ile doldurulmuş. Hemen peşine eğer listeden yok olsa kalite ortalamasının yukarı doğru hızlı bir yükseliş göstereceği “Büyüt İstersen” geliyor. Bu şarkının sözlerini duyup da sevmek hakikaten inanılmaz bir şey benim için, aklım almıyor. Tabi dinlemek ayrı şey duymak ayrı şey. Tıpkı bakmak ve görmek eylemlerinin farklı oluşu gibi. Bu gibi şarkılar dinlensin diye değil duyulsun diye yapılıyor. Bi de para için elbet.

Son sırada listenin artık fosilleşecek kadar eski şarkısı “..Dan Sonra” var. Hande Yener “Yalan Olmasın” ile giriş yapınca hangisi çıkar görecez bakalım.Mustafa Sandal'ın Gönlünü Gün Edeni şarkısı da güçlü bir aday bence. Yeni liste de taze taze yine burada olacak. Takibe devam.

Hiç yorum yok: