31 Ocak 2008 Perşembe

Türkiye Top 5

1) VAY ANAM VAY – TARKAN
2) UNUTAMAM – ENBE ORKESTRASI
3) ..DAN SONRA – SILA EE. KENAN DOĞULU
4) BÜYÜT İSTERSEN – ELİF TURAN
5) EVLERİNİN ÖNÜ – ÖYKÜ & BERK

Biz demiştik “Tarkan girdi mi bir numaradan girer bu listeye” diye. Haftanın Top 5’inde albümünün işe yarar tek şarkısıyla Tarkan zirvede. Hemen peşine şahane Sezen Aksu slow’u “Unutamam” geliyor. Mustafa Ceceli azcık Keremcem’i andıran tipiyle şahane söylüyor şarkıyı ama örneğin Tarkan şarkı yazma yeteneğinin limitlerini kabul edip de Sezen’den bu şarkıyı almış olsaydı yeni albümün satışı 2 milyona rahat vururdu. Ego böyle önüne geçiyor insanların işte.

Sıla ve kendisine eşlik eden Kenan Doğulu sonunda bir numarayı rahat bırakmışlar. Halen daha eğlenceli olan şarkılarıyla 3 numaradalar bu hafta. Sıla’nın yeni şarkısı da gelmeli artık. Hız kesmeden devam edebilir böylece.

4 numarada Elif Turan var. Yakında oylamaya başlayacağınız “Naylon Plak Ödülleri”nde 4 adaylığı bulunan genç sanatçı bize gönderme yapmaya çalışıyor gibi.

5 numarada internet şöhretlerimiz Öykü ve Berk var. Allahtan bir önceki internet şöhretimiz Hayalet Sevgilim İrem’den çok daha yetenekliler. Öykü’nün Yıldız Tilbe’yi andıran yorumu da yabana atılır cinsten değil. Meraklısına hitap ediyordur mutlaka, zaten Top 5’e girmeleri de bunun kanıtı.

Haftaya “Kalp Kalbe Karşı”yı görmek istiyoruz listede. İçindeki Ferhat Göçer faktörüne rağmen şahane bir çalışma.

Hiç yorum yok: