24 Ocak 2008 Perşembe

Türkiye Top 5

1) …DAN SONRA – SILA
2) UNUT BENİ – BENGÜ
3) BÜYÜT İSTERSEN – ELİF TURAN
4) AYNI ŞEHİRDE – KUTSİ
5) UNUTAMAM – ENBE ORKESTRASI & MUSTAFA CECELİ

Top 5 listemiz taze geldi canlar. 1 numarada ezelden beri orda olan Sıla bulunuyor halen. Büyük sürpriz değil. Büyük sürpriz olan Tarkan’ın orada olmayışı! “Vay Anam Vay” çok fazla radyo yayını yapmıyor demek ki. Albümün tek işe yarar şarkısı için üzücü bir durum ama yavaş yavaş çıkacaktır tepeye.

İkinci sırada hergün daha antipatikleşen videosu ile Bengü var. Makyajı da kıl, kedisi de kıl, şarkı da kıl. Bir şehir yakınımıza bile yaklaşmasa sevinirdik ama mümkün olmuyor maalesef.

Üçüncü sırada normal zamanlarda sitemize en çok ziyaretçi çeken isim Elif Turan var. Bu kızı her TVde görüşümde aslında iyi kıza benzediğini ama Erol Köse’nin eline koşarak gitmesinin bu korkunç sonuçlara sebep olduğunu düşünüyorum. Halen daha iletişim formumuzdan Elif Turan’a mesaj atmaya devam eden okuyucularımız da var. Artık komik olmaya başladı o yüzden devam edebilirsiniz.

4. sırada sevsek mi nefret etsek mi bilemediğimiz Kutsi var. Çok korkunç şarkılar yaptığı oluyor sık sık ama yine de efendi ve çalışkan gözüküyor bir yandan. En azından saçmalayıp durmadığı için takdire değer. Ülkede nötr sanatçı bile az, çoğu resmen kötü.

Son sırada son haftaların olay şarkısı “Unutamam” var. Enbe Orkestrası’na Mustafa Ceceli’nin eşlik ettiği parçanın klibini ilk gördüğümde birinin Keremcem’i çok fena taklit etmeye çalıştığını düşünmüştüm. Zaman geçtikçe kıymetini bildim bu şarkının da, aynı albümün 2 klip şarkısı “Kalp Kalbe Karşı”nın da. Ne yazık ki ikincisinde yine yırtınarak şarkı okumaya çalışan Ferhat Göçer mevcut. O yüzden o kızcağız şarkıyı tek başına söylemedikçe asla tam olarak sevemeyeceğim. “Unutamam” ise Sezen Aksu’nun oldukça tipik özellikler taşıyan ama başarılı bir şarkısı. Listede daha yüksek yerler diliyoruz kendisine.

Hiç yorum yok: