10 Ocak 2008 Perşembe

Türkiye Top 5

1) ...DAN SONRA - SILA FEAT. KENAN DOĞULU

2) BU SABAH GÜNEŞ DOĞMUYOR - FUNDA ARAR

3) UNUT BENİ - BENGÜ

4) E BİLEMEM ARTIK - GÜLŞEN

5) BÜYÜT İSTERSEN – ELİF TURAN


Ve işte ben buna gülüyorum. Türkiye'nin yeni pop starı, mükemmel insan, en iyi yardımcı kadın oyuncu Elif Turan, şarkısı “Büyük İstersen” çıktıktan 1 milyar yıl sonra radyolarda en çok çalınanlar listesine girmiş. Üstelik de tam 5. sıradan. “Bu zamana kadar nerdeydin?” diyoruz kendisine; radyo ekranını TV gibi "anında görüntü" değil tabii.


Tarkan'ın “Vay Anam Vay”ı nerelerde acaba. Yakın zamanda 1 numaradan girmesini bekliyoruz. O şarkı da giremezse albümün geri kalanının hiç şansı yok. Klipten sonra biraz daha alevlenebilir. Tabi Tarkan, TRT'deki senkronu tutmayan playback performansıyla Grammy'lerde “En İyi Uzun Formatlı Video” adaylığı bekliyordur eminim evinde. Yaşlı insanlardaki burnundan kıl aldırmamazlık geldi ona sanki..


Sıla'nın şarkısının bir numaradan inmesi için kampanya başlatıcam artık. İşin kötüsü kız albümün promosyonunu daha yeni yapmaya başladı. Yılbaşında Kenan'la söylediler, sonra Beyaz Show'a katıldı. Albüm genelde bu gibi çabalardan sonra şahlanır ama Sıla'nınki daha nereye kadar yükselecek? Çok etkileyici bir başarı yeni bir şarkıcı için.

Hiç yorum yok: