5 Ocak 2008 Cumartesi

Türkiye Top 5

1) ...DAN SONRA - SILA FEAT. KENAN DOĞULU
2) E BİLEMEM ARTIK - GÜLŞEN
3) UNUT BENİ - BENGÜ
4) BU SABAH GÜNEŞ DOĞMUYOR - FUNDA ARAR
5) GİTTİN GİDELİ - ASYA

Tazecik Top 5 listemiz bu şekilde. En çok çalınan parça ünvanını Sıla bu hafta da kaptırmamış. Önümüzdeki hafta yerini Tarkan'ın “Vay Anam Vay”ına bırakacağını görmek için medyum olmak gerekmez. Yine de Sıla'nın haftalardan beri süre gelen birinciliği yeterli bir başarı yeni çıkış yapmış bir şarkıcı için. Hemen peşine sıradan şarkısıyla Gülşen yerleşmiş. Bu şarkı önceki iki albümünde yer doldurması için bile kullanılmayacak düzeyde bir şarkı. Şimdi yeni albümünde ikinci klip şarkısı olması pek hayra alamet değil bence.

Listenin geri kalanı hakkında değerlendirecek bir şey bulamıyorum. 2007 yılında dünya çapında fenomene dönüşen Bengü “Bu mudur?” dedirten şarkısıyla 3. sıraya oturmuş. Asya yıllar sonra dönüş yaparak hakettiği bir ilgi görüyor bence. Şarkısı dünyanın en orijinal şarkısı olmasa da en azından belli bir kalitenin üstünde. Funda Arar da şarkısıyla listeye girip çıkmaya devam ediyor. Sevinçli haber “Gitsin artık!” dediğimiz “Melek Yüzlüm” gitmiş.

Haftaya Hande Yener'in klibi yayınlanmaya başlayacak şarkısı “Yalan Olmasın” ile Tarkan'ın albümündeki tek işe yarar parçası “Vay Anam Vay”dan önemli çıkışlar bekliyoruz. Bayram sonrası haftaları hem sinema hem müzik listelerinde bir rehavet yaşatıyor nedense. Daha ilginç listelerde görüşelim inşallah.

Hiç yorum yok: