23 Ocak 2008 Çarşamba

Heath Ledger'ın Ani Ölümü28 yaşındaki başarılı genç aktör Heath Ledger birkaç saat önce apartman dairesinde ölü bulundu. Olası bir ihtimalle aşırı doz uyuşturucudan dolayı hayatını kaybeden genç yetenek için üzüntüm büyük. Sinema dergisinin bu sayısında bahsettiği gibi yetişen bir oyuncu adayı değil şimdiden genç bir ustaydı. 2005 tarihli Brokeback Mountain’daki Ennis rolüyle kariyerinin doruğuna çıkan oyuncu “I’m Not There”, “Candy”, “The Brothers Grimm” “Monster’s Ball” gibi filmlerde övgüyle karşılanan performanslar vermişti.

Dünyadaki en büyük tehditlerden biri olan uyuşturucu bağımlılığının her gün binlerce can aldığını biliyoruz ancak Heath Ledger gibi örnekler bu korkunç gerçeği yüzümüze daha açık ve seçik olarak vuruyor. Birilerinin para ve saygınlık sevdaları yüzünden dünyada halen önünün kesilmemesi iç yakıcı bir durum.

Ledger’ın yaşadığı 28 yıla sığdırdığı başarılar övgüyle anılmaya devam edecektir. Ölümün buradan nereye bir yolculuk olduğunu bilmediğimiz için üzülmemeye çalışıyorum. Kendisi meslektaşı Michelle Williams’dan 1 kız çocuk babasıydı. Allah rahmet eylesin, sevdiklerine de sabır versin diliyorum.
Tam bir hafta önce muhtemelen yine uyuşturucudan kaybettiğimiz Brad Renfro için de üzüntümü belirtmeliyim. "The Client" ve çok sevdiğim "Sleepers" filmlerinde rol alan genç oyuncu 26 yaşındaydı. Umuyorum ki ardarda gelen bu iki kayıp uyuşturucu denilen insan avcısını kullanan ve pazarlayanların gözünün açılmasına yarar.

Hiç yorum yok: