17 Aralık 2007 Pazartesi

Türkiye Top 5

1) ...DAN SONRA - SILA FEAT. KENAN DOĞULU
2) E BİLEMEM ARTIK - GÜLŞEN
3) UNUT BENİ - BENGÜ
4) GİTTİN GİDELİ - ASYA
5) MELEK YÜZLÜM – MUSTAFA SANDAL

Tazecik Top 5 listemiz bu şekilde. Sıla, halen zirveyi domine etmeye devam ediyor. Şarkı gitgide sıkmaya başladı, birkaç hafta daha 1 numarada kalırsa Kenan Doğulu’nun rap-imsi bişi yaptığı kısmın ne kadar gereksiz olduğundan, kızın da aslında pek samimi durmadığından bahsetmeye başlayacağım. Ama bu hafta değil.. Sıla hala 1 numarada, oley!

Gülşen’in kürklerle hayvan sevgisini ispat ettiği bir videoya sahip olan talihsiz şarkı “E Bilemem Artık” 2 numaradaki yerini koruyor. Uyduruk bir şarkı olması yetmezmiş gibi bir de dingil bir videoya sahip oldu. Britney’in “I’m A Slave 4 U” konseptini de yandan yedirerek kullanmışlar. Tebrik ediyoruz.

Korkma Kalbim’den sonra ne yaparsa yapsın daha saçma bir şarkı ve klip sunamayacak olan Bengü, Rihanna saçlarıyla koltuklarda yas tutarken çekiverdiği klibi “Unut Beni” ile 3 numaradan girmiş listeye. Şarkı da vasat, klip de vasat, her şey vasat, listedeki yeri de tam ortası olmuş işte. İroni böyle bir şey.

Asya yıllar sonra kaliteli gözüken bir albümle dönüş yaptı. Çok güzel gözüktüğü ve abartmadan takıldığı videosu da, dinlenebilir, kolay şarkısıyla da ilk 5’e girmeyi hak ediyordu zaten. Başka bir şarkıyı çok pis andırıyor “Gittin Gideli” ama hatırlayana kadar laf etmeyeceğim.

5. sırada çığır açan şarkı sözleriyle “Melek Yüzlüm” var. Blogu başlatalı beri dalga geçiyorum bu şarkıyla, bıktım artık. Çıksın listeden, yerine başka zırva Türk Pop şarkıları gelsin. Elini sallasan ellisi çünkü.

Bu değerlendirmemiz de burada son bulurken Türkiye’nin en önemli müzik adamı Erol Köse’ye seslenmek istiyorum buradan. Sağdan soldan okuduğumuz kadarıyla Türkiye’yi sallayan, bomba gibi patlayan, kulislerde yeni pop starımız ilan edilen bir kız vardı Elif Turan diye.. O nerelerde acep?.. Saygılarımla..

Hiç yorum yok: