6 Aralık 2007 Perşembe

Türkiye Top 5

1) ...DAN SONRA - SILA FEAT. KENAN DOĞULU
2) E BİLEMEM ARTIK - GÜLŞEN
3) MELEK YÜZLÜM - MUSTAFA SANDAL
4) ACIYI ÇEKEN ANLAR - ÖZGÜN
5) BU SABAH GÜNEŞ DOĞMUYOR - FUNDA ARAR


Sıla şaşırtıcı şarkısıyla bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bloga başlayalı beri girdiğim tüm Top5 listelerinde birinci bu kızdı. Biraz bıktım bile denilebilir artık! Radyolarda çok sık çaldığı her yerde yazıp duruyor zaten. Ayrıca halen kimseye sataşmamış veya gece gezmelerinde rezalet çıkarmamış olması takdir edilesi. Dün ucankus.com bu kızın şarkısının çok popüler olmasına rağmen, kızı kimsenin bilmediğinden yakınıyordu. Magazin dünyamızın iğrenç pençeleriyle bu kızı da kapmak için gün sayıyor olsa gerek.


2. sıradan listeye giriş yapan isim, Ercan Saatçi'nin şirketinden çıkan “Ama Bir Farkla” albümünün ikinci klip şarkısıyla Gülşen. Şarkıyı bir kez dinlemişliğim var onda da bir numarasına rastlayamamıştım. Bu şarkının videosu için hem canlı hem de kürke dönüştürülmüş ölü hayvanlarla kamera karşısına geçen Gülşen bu garip davranışını hayvanları çok sevmesine ve onları her daim yanında taşımak istemesine bağlamıştı. Gülşen'in tarafından çok sevildiği hayranlarından aynı muameleyi görmemesini dileriz. Bir kızın Erol Köse illetinden bile sağ kurtulduktan sonra biraz zeki olması gerektiğini düşünüyorsunuz ama olmayabiliyor gördüğünüz gibi.


3. sırada derin ve kapışılamayan sözleri Thom Yorke'a ait, Mustafa Sandal şarkısı “Melek Yüzlüm” bulunuyor. Yorke bu şarkıyı kime yazdığını hala açıklamadı. Adaylar arasında oğlu Noah, Amerikan başkanı Bush, Azra Akın ve Sandal'ın uzatmalı sevgilisi Emina var.


Özgün anlamsız, Funda Arar ise sıradan şarkısıyla listenin 4. ve 5. sırasındalar. Bildiğiniz gibi Serdar Ortaç'ın bulaşmadığı her listeden memnun kalıyoruz. Bu hafta da bir şikayetimiz yok.

Hiç yorum yok: